Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zuzia

Podwyższone wyniki wątroby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuzia
Witam.Mam 45 lat. Zrobiłam kontrolne badania wątroby. Wyniki mnie bardzo zaniepokoiły: ALAT 648,0 AspAT 507,0 Gamma GT 575,0 Bilirubina całkowita 1,02 Bardzo proszę, o poradę co oznacza tak bardzo podwyższony wynik. Z góry bardzo dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Z takimi wynikami należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Tak wysokie poziomy ASPAT i ALAT świadczą o uszkodzeniue wątroby. Na jakim podłożu trudno powiedzieć. Należy zebrać z Panią dokładny wywiad, zbadać oraz wykonać dodatkowe badania (np.: USG jamy brzusznej, HBS, antyHCV).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sroka
Ja miałam bilurbine 2,7 i też wysokie poziomy aspat i alat usłyszałam tylko,że mam uszkodzone enzymy wątrobowe a bilurbiną nie mam się przejmować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anna
witam jestem bardzo zaniepokojona synem* ma 26 lat, wysokie alat (122), usg wątroby nie wykazalo zmian, wyniki na wirusowe zapalenie wyszły dobrze a alat po trosze wciąż rosnie. Nie tatuowal sie, nie miał transfuzji , nie narkoman i stala partnerka. co się dzieje, może ktos cos doradzi??? Hepatolog robi po 1 badaniu na tydzien i bierze pieniadze za wizyty a czas ucieka, sprawa ciagnie sie od 3 miesiecy, pomozcie.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
może przyjmuje jakieś leki ,sterydy np.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość robert.chory na OST.
z takimi wynikami jak najszybciej do lekarza !! 648 i 507 to o wiele za duzo!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość xxx
odstawic alkohol i narkotyki oraz ograniczyc stres... ja mialem 900 ALT i 2790 AST !!!! terazwyniki w normie tylko bilirubin 1.12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Bardzo się martwię, moje Gamma GT wynosi 265,24 U/L, mam podwyższoną glukozę do 115,83 mg/dl.Bilirubina ok.w normie.Boje sie,czy to nie swiadczy o poważnej chorobie wątroby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olsi
Witam mój mąż miał robione wyniki i wyszło, że ma poziom ALAT 112, teraz czeka na USG jamy brzusznej . Mąż ma problemy z kręgosłupem i przez okres ostatniego roku brał różne leki przeciwbólowe (ketonal, mydocalm, zyban - który to podobno jest zabójcą dla wątroby - i wiele innych których nazw nie jestem w stanie tu napisać. Dieta mojego męża też nie jest zbyt zdrowa, bo lubi dobrze zjeść jest typowym mięsożercą, je nieregularnie i bardzo często w późnych godznach nocnych. Podejrzewam że właśnie niezrdowe jedzenie i nadmiar szkodliwych leków tak mu wyniszczyły wątrobę. I tu moje pytanie czy zmiana nawyków żywieniowych i odstawienie leków przeciwbólowych pomoże na tyle aby obyć sie bez leczenia farmakologicznego???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Max
Mięso tu nie ma nic do rzeczy, to leki przeciwbólowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne tak niszczą wątrobę. Ja miałem ten parametr 4x większy, dobrze ze zrobiłem badanie. Po leczeniu ziołami przez tydzień - wrócił do normy, w szpitalu zajęło by to wielokrotnie więcej czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość arc007
Do Pani Anny! Czy syn chodźi na siłownie?Bo tym można sobie bardzo podkręćić ALAT i Aspat,a wątroba jest wtedy zdrowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość staś
witam mam taki sam problem z alat 61 u/l [5-31] a reszta ok aspat 25 u/l [5-38] alfa-amylaza 32 u/l [28-100] ggtp 26 u/l [6-60] bilirubina calkowita 12,6 ?mol/l [0-17] HBSAG A-HCV som ujemne usg bez zmian. Mam pytanie czy z podwyższonym alat można żyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dagmara
mój mąż ma 147 gamma co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PIOTR
a ja mam alat 456 czy moze mi ktoś powiedzieć czym to grozi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
witam moj mąż ma alat152u/l asat 226u/lbilirubina całkowita 2,08mg cholestazę wewnątrzwątrobową wątroba powiększona jednorodna hyperehogeniczna co to oznacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość piotr
ALAT-451 ASPAT-167 GGTP-198 BILIRUBINA W NORMIE moze ktos z interpretować moje wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia
GGTP próby watrobowe 128

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aśka
ALAT-123 ASPAT-53 GGTP-203 bilirubina w normie lekarz zaproponował biopsje wątroby nie wiem czy się zgodzić musiałabym jechać do Warszawy i boje się komplikacji potem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SLAWOMIR
wszyscy mnie pocieszyliscie ,pije od 4 lat dzien w dzien , Aspat mam 34 ,Gamma GT 129 . czyli nie jest jieszcze tak tragicznie . od jutra zamykam temat alkocholu w moim zyciu . przechodze na surowa diete , likwiduje mieso i wszystkie jego przetwory , zostawiam tylko mleko , sery , jajka i zamieniam sie w krolika . Wszystkich se4rdecznie pozdrawiam . SLAWEK .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rópert
Mój ALAT i ASPAT tez ponad normę, A WĄTROBA O ECHOGENICZNOŚCI stłuszczeniowa. Myślę, że to z powodu nadużywania alkoholu. Nie piję dużo, ale niemal codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej
Ostropest plamisty (Sylibum marianum)+rezygnacja z alkoholu+dieta - mnie pomogło. Wiem jednak, że zrobiłem to za 5 dwunasta, stanowczo za późno........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rozka
Mleko , sery i jajka to nie jest najlepsza dieta dla watroby , lepiej kasze, chude mięsko , surowe soki warzywne , nieco owoców , mleko owszem ale 2% tłuszczu , niewielka ilośc surowego masła i ziołka albo essentiale forte 3xdziennie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jarek
Witam. GGTP 42 ALAT 35 AspAT 109 !!! Moze ktos powiedziec bo dopiero w poniedzialek mam sie udac na badania dalsze... Chodze na silownie i diete trzymam na redukcje tkanki tluszczowej Jestem po operacji 4 miesiace temu torbiel wlosowa mi wycinali i 2 miesiace na antybiotykach lecialem Co mi moze dolegac jesli tylko AspAT mam powiekszony i to 3-krotnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.