Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Objawy i diagnostyka rak jelita cienkiego


Gość Madzia

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podanie charakterystycznych objawów raka jelita cienkiego. Czy zmiany takie są widoczne na USG? Po jakim czasie od momentu powstania w organizmie (w jelitach) choroby nowotworowej (i oczywiście odbije się to w wynikach) pojawiają się pierwsze zmiany w badaniu krwi. Chodzi mi o krwinki, OB, itp. Co najczęściej się zmienia? Czy w jelicie cienkim powstają wzdęcia czy jest to tylko charakterystyczne dla jelita grubego? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Początkowo większość nowotworów jelita cienkiego jest bezobjawowa. Może dochodzić do niedrożności jelit (rzadziej), częstsze są: bóle brzucha, spadek masy ciała, utajone krwotoki mogące przejść z biegiem czasu w masywne krawienia, żółtaczka. Najwcześniejszym odchyleniem w badaniach laboratoryjnych jest niedokrwistość, potem OB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Proszę jeszcze o odpowiedź na poniższe pytania: - po czym rozpoznać niedkrwistość - jaki to parametr (nazwa oraz skrót w wynikach badań krwi) - niedrożność jelit - ma Pan na myśli zatrzymywanie pokarmu w jelitach? - w jelicie cienkim, grubym czy tu i tu powstają wzdęcia? - jaki jest to typ bólu brzucha - kolkowy, kłujący, rozlany? głównie w jakimś stałym miejscu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedokrwistość to obniżony poziom czerwonych krwinek krwi i stężenia hemoglobiny w badaniu morfologicznym krwi. Niedrożność to właśnie brak przypływu treści w jelitach. Wzdęcia mogą obejmować i jelito cienkie i jelito grube. Bóle na początku są o charakterze falowym (okresowym coś w rodzaju kolki), potem przechodzą w formę stałą z reguły są rozlane na cały brzuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem raka jelita cienkiego, byl zlosliwy i wzarl sie w cialo. Diagnostyka byla w ogole niemozliwa, chociaz zyje juz od lat w Niemczech. Lekarz domowy, ktorego znam juz od 25 lat nie mogl wystawic wlasciwej diagnozy. mialem zawsze wzdecia juz od lat, ktore byly raz silniejsze, raz slabsze. moj lekarz twierdzil, ze to wszystko przez stres w pracy i w domu. Mialem tez czesto bole brzucha... Stres... Punktem kulminacyjnym byly krwawienia jelita widoczne w stolcu. Badali mnie prawie 3 tygodnie, zanim zrobili tomografie. 5 godzin po badaniach czterogodzinna operacja... Jestem i zyje poltora roku po najgorszych chwilach mojego zycia, tak myslalem. Teraz opuscila mnie zona i nadal zyje, a moglo byc gorzej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×