Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Karol

Dziwne uczucie bólu po wypróżnieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol
Witam. Mam następujące pytanie. Czy może być spowodowane dziwne uczucie w jamie brzusznej po wypróżnieniu? Konkretnie chodzi mi, że zaraz jak zaczyna mi się *chcieć* odczuwam tak jakby normalne parcie i lekko czuję tak jakby taki ból wewnątrz ciała koło kręgosłupa (uczucie rozpychania). Po wypróżnieniu zaczyna mnie tak dziwnie boleć w brzuchu w środku koło kręgosłupa i koło pępka. Uczucie to trwa potem jakąś godzinę. Miałem robione USG jamy brzusznej, które nic nie wykazało oraz miałem robiony test na krew w kale w przychodni, który także nic nie wykazał. Stolce są chyba normalne, choć czasem nie są takie twarde. Czasem pierwsza połowa ma większą średnicę niż całą reszta. Co mi może dolegać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno powiedzieć cokolwiek bez badania i/lub badań dodatkowych. Może to tylko w ten sposób objawiający się zespół jelita drażliwego. Proszę ewentualnie skonsultować się jeszcze z gastroenterologiem. Być może konieczne będzie wykonanie kolonoskopii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
Wiem, że bez kolonoskopii nie jest łatwo odpowiedzieć na takie pytanie, ale czy to może być jakaś narośl w jamie brzusznej (guz)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Może, ale raczej mało prawdopodobne. Objawy są bardzo mało charakterystyczne - kolonoskopia ewidentnie odpowie na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Mam podobne dolegliwości. Boli mnie podbrzusze po wypróżnieniu i kiedy nagle się zdenerwuję. Bywa, że ból pojawia się znikąd w nocy i nie pozwala spać. Zazwyczaj trwa około10 min. Kolonoskopia wykazała, że jelito jest zdrowe. Czy to może być zatem endometrioza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Joanna
Te dolegliwosci moga wskazywac na endometrioze. Rowniez bardzo czesto mam bole miednicy po wyproznieniu. W moim przypadku powodem sa geste zrosty spowodowane wlasnie endometrioza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.