Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przetoki po ropniu odbytu


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem jeszcze dodać ze mój hirurg powiedział mi ze nie którzy chodzą po nacięciu ropnia z malutką ranką po 5 lat która sączy i nie poddają się operacji i normalnie zyją pracują a sącząca ranka która niechce się zagoić to wiadome że przetoka . Zastanawia mnie tylko czy to ma sens i czy przetokę trzeba odrazu operować ?no i czy nie dojdzie do czegoś poważniejszego jak chodzą z tym ludzie tak długo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian 28lat

witam.Jestem po operacji przetoki okoloodbytniczej w dn.11.07.2014. Zaczęło się wszystko w grudniu 2013,w okolicy odbytu moze jakies 2cm wyskoczyło mi zgrubienie wielkosci pol małego paznokcia z reki z żyłką w kierunku odbytu,Poszłem prywatnie na endoskopie i okazało sie ze to przetoka.Pierwszy wolny termin zabiegu okazał sie na 10.07.2014.Gdy nadchodził dzien zabiegu zastanawialem sie czy isc po mi te zgrubienie zmalało [aha i wogole nigdy mnie to nie bolało].Przyjechalem do szpitala 10.07 od rzu mnie przyjeli ze skierowaniem z grudn ia 2013 no i wiezli mnie na stol operacyjny ze znieczuleniem miejscowym ale gdy zobaczył to chirurg powiedział ze trzeba to dokladnie zbadac i zabieg przesunieto na 11.07 2014.W dniu wieczornym 10.07 chirurg wezwal mnie do siebie i zrobil mi taki nr: Wziol takjakby ige z welflonu wbil obok odbytu w to zgrubienie i robil dren w przetoce az wbil sie prawie 7 cm dalej w jelito grube na wylot,przeciagnol potem drut w ten dren az wyszedł przez odbyt i skrecił go i powiedział ze znalazł przetoke i zabieg bedzie z blokada w kregosłupie okolo 15 min.{nie bolalo to zbytnio}.w dzien zabiegu 11.07 o 9 rano wzieli mnie blokada i te sprawy i sam zabieg trwal 15 min nic nie czulem blokada dzialala bardzo dobrze.Dozylnie ketonal dostawalem.Na drugi dzien poszlem sie umyc i tu zdziwienie zewnatrz ani sladu a wewnatrz pieklo mnie bo zaozyli mi 2 szwy rozpuszczalne.dziennie opatrunki ze srabra w srodek i kał tez szlo wydalic jako tako.Wypuscili mnie 4 dni po zbiegu do domu,ale siedziec dalej ciezko,chodzic i lezec super.teraz sie kuruje i pisze o tym 7 dni po zabiegu.Robie nasiady z kory z debu w misce... Jakby co to daje moj nr.tel.603359873 mozecie dzwonic odpowiem na pytania co i jak...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

Jestem tydzień po operacji przetoki po operacji czulam sie świetnie zero bolu chociaż nastawiłem sie na ogromny ból .3 dni po operacji pierwszy raz poszlam sie wyproznic i tu pojawil sie problem ogromny ból przy oddawaniu stolca.Mecze sie już tak 4 dni boję się jeść chociaż moja dieta to biale serki jogurty na obiad pol sloiczka burakow i to wszystko.robie nasiadowki z szarego mydla przynosza ulge ale bol jest ogromny.Czy jest jakas masc zmniejszająca ból i czy dlugo będzie mnie jedzcie boleć? Co jest przyczyna powstawania przetok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam chirurga proktologa dr.K.Jedrosza przyjmuje w szpitalu górniczym w sosnowcu profesjionalista wie naprawde co robi przy tym b.uprzejmy .Bylam u niego 4 lata temu na wycieciu farmy hemoroidów bylo ich az 6 o malo co nie zeszlam na tamten swiat przez wykrwawianie sie .dr.Jedrosz zrobil transfuzje wycial zylaki i humorystycznie podszedl do calej sprawy mimo powagi sytuacji.Tydzień temu bylam u niego z przetoka nie chce przechwalac ale mam nadzieję.ze wszystko będzie ok bez nawrotow.Dr.Jedrosz bardzo troszczy sie o swoich pacjentow polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Sluchajcie ,ja jestem 4 dzien po wycieciu przetoki i nie moge sie załatwic,ból niesamowity,wszystko mi tam sie rozpiera,boje sie ze sie szwy porwą..Boże ..co robic?czy to normalne? tak juz jestem ym wszystkim zmeczona :((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wreszcie zdrowa

wszędzie o tym piszę - przetoka to taka przewlekła choroba i trudna. na pewno sie wycierpieliście. ja na zapalenie jelita cierpiałam bardzo. zanim pójdziecie na operację zastosujcie choć przez 2 miesiące leczenie sokiem z białej surowej kapusty i do tego dieta ścisła ryżowa. to leczy jelito grube !!!! sok z białej surowej kapusty zabija bakterie gnilne w jelicie grubym i wprowadza zdrową florę bakteryjną. !!! sok z kapusty po kilku tygodniach stosowania można zastąpić sokiem z aloesu (też leczy rany) i znów pić kapustę i tak do całkowitego wyleczenia. warto spróbować. zdrowia życzę. sok z surowej kapusty leczy cały przewód pokarmowy od zębów po kibelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tydzień po operacji wycięcia przetoki, wszystko jest super tylko podczas załatwiania się odczuwam ból ale tylko wtedy jak stolec jest twardy. Nie dobra dieta( czasami chce się coś dobrego zjeść :) 2 razy dziennie najpierw płukanie z Octeniseptu a następnie bezpośrednio na ranę Prontosan(jest bardzo drogi 80 zł za 30 ml i praktycznie niedostępny w Pl aptekach) ale warto poszukać bo działa cuda. no i oczywiście 2x dziennie nasiadówki z Kory Dębu.Zero bólu wszystko jest ok. Polecam dr.Kupisza z Białostockiej prywatnej kliniki Humena Medica. Wszystko wyjaśnił operacja (refundowana z NFZ + dopłaciłem 500zł ) trwała 15 min, obudzili mnie i zawieźli na sale, Pani Pielęgniarka kazała spać ale mi się nie chciało po godz. czasu latałem już po oddziale:) i po 16 godz. byłem już w domku :) Nie ma czego się bać samo nie zniknie tylko operacja w Super klinikach którą przeprowadzi Specjalista może dac 100 % na wylecznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto miał operację przetoki we Wrocławiu? Chodzę z przetoką około 3 lat, ale w końcu zebrałam odwagę by pójść z tym do lekarza. Wizytę mam u chirurga za 2 tygodnie. Chcę to zoperować, choć boję się bólu okropnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena ja po roku prób wyleczenia tego we Wrocławiu i męczenia sie z chirurgami zgłosiłam sie do Łodzi do prof Adama Dziekiego jestem teraz po operacji i mam nadzieje ze będę mogła za jakiś czas napisać ze udało mi sie wyleczyć moja przetokę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi operacja nie pomogła jak było przed tak jest po operacji mam dość lekarza, zwolnienia dwa miesiące i słów lekarza że to jest cholerstwo trudne do wygojenia i leczenia. Może ktoś wyłączył się z tego to niech poda dane lekarza który pomógł bo ja trafiłam chyba na nie odpowiedniego.mam już dość tej choroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyleczylam się z przetoki cebulą. Kuracja trwała 10 dni. Miałam mieć operację i przygotowywał mnie do tego dr Gross z Poznania. Bardzo dobry specjalista. Spróbowałam z tą cebulą bo w ten sposób wyleczyla się z przetoki siostra mojej sąsiadki. Robiłam tak: Przez 10 dni na noc gotowana cebule przez 5 min , po ostudzeniu polowe porcji wkladalam do odbytu a polowe na gazik i przykładalam zewnętrzne ujście.podpaska żeby nie wyciekło i tak przez 10 dni a nawet 12. Na wizycie przed zabiegiem lekarz powiedział że to CUD.ze nie widział czegoś takiego w całej swojej historii i że jestem zdrowa :))) Polecam tą kurację. Myślę że warto spróbować przed operacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja operowałam przetokę1.5 roku temu.Zabieg wykonała mi dr Kołodziejczak w Ostrowi Mazowieckiej woj mazowieckie na NFZ. Szybko zdiagnozowana przetoka i operowana po 3 miesiącach.Zabieg miałam w piątek a wyszłam już w poniedziałek bez żadnych powikłań.Dziś juz zapomniałam o tej dolegliwości.Gorąco polecam panią doktor,wie co robi ,miła profesjonalna obsługa.Też miałam takie same wątpliwości ,ale pani Kołodziejczyk naprawdę zna się na tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ropien i przetoke odbytu , ropien przecieli odbyt zaszyli nicmi nie rozpuszczalnymi ,chodze z nimi juz3 miesiace wszystko jest ok ale mam pytanie zwiazane z tymi nicmi. Jak to wyglada po usunieciu czy jest bol i nietrzymanie stolca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam przetoke miedzyzwieraczową po zabiegu nacięcia zwieracza w związku z szczeliną odbytu. Przetokę miałam leczoną metodą Hipokratesa, nosiłam miesiąc dwie żyłki w sobie , za nie pociągalam. kiedy pozostało do przerwania 5 mm doktor mi to przeciął. jutro idę na kontrolę po tygodniu od zabiegu, jest lepiej. chodziłam do komory hiperbarycznej, też to pomogło, przestało ropieć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mialam operacje na przetoke - miedzyzwieraczowa, podkowiasta, dochodzaca do gruczolu bartolina lacznie 8cm. powstala jako powiklanie po zabiegu usuniecia guzka krwawniczego - zrobila sie szczelina, ropien i przetoka :( bol nie do wytrzymania. ropien mialam nacinany 3 razy bo nikt nie chcial mnie zoperowac ze wzgledu na to ze bylam w ciazy a kazdy nastawial mnie na silny bol po zabiegu. mialam operacje 2 metodami- nitka a nawet 2 drenujace plus wyciecie kawalka przetoki dochodzacej do gruczoly, wylyzeczkowanie i wypalenie reszty, ponacinanie z 2 stron. nastawialam sie na ogromny bol bo czytalam relacje ludzi ktorzy mieli jedynie ta nitke i byly dramatyczne a mi lekarz kazal nimi ruszac (nie naciagac tylko ruszac ). bol po zejsciu znieczulenia jest taki ze nie musze brac zadnych lekow przeciwbolowych. duzo gorszy bol jest po cesarce i zwijaniu macicy albo po usunieciu hemoroidu. oby niedlugo byl koniec z tym dramatem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poradźcie proszę bo nie wiem co robić. 3-4 lata temu miałam ropnia, który sam pękł. Lekarz proktolog w ogóle nic nie zobaczył i nie widział mojego problemu w ogóle. Przez ten czas miałam spokój, z 2 miesiące temu po mocnym zatwardzeniu pojawiły się mocne bóle.  Pomyślałam , że to hemoroidy, wiec, wizyta u dr n. med. i on stwierdza hemoroidy 4 stopnia i niezbędna szybka operacja, ale ja nie do końca zareagowałam na leki przepisane od niego, więc nieufna poszłam do kolejnego lekarza. Pani dr Kołodziejczak z Warszawy (super lekarz) szybko diagnozuje dużą tylną szczelinę odbytu, powiększone hemoroidy ( nie wiem którego stopnia) oraz przetokę międzyzwieraczową tylną, którą proponuje jak najszybciej usunąć! Ja już tracę głowę, bo nie wiem, co robić, bo przetoka nie daje żadnych objawów, tylko ta nieszczęsna szczelina, na którą dostałam jakieś robione czopki. Bliscy podpowiadają, żeby tej przetoki nie ruszać jak nie boli, i nie miałam więcej żadnych ropni, bo wiadomo, że operacja niesie ryzyko powikłań. Czy dam radę wyleczyć te szczelinę przewlekłą lekami?

Czy wy operowaliście przetoki bo was bolały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialem sie podzielic swoim doswiadczeniem odnosnie przetoki odbytniczej moze kogos to zainteresuje lub mu pomoze w podjeciu decyzji co z tym zrobic.

Ponad rok temu dowiedzialem sie ze mam przetoke odbytnicza i ze jedynym wlasciwym sposobem jest operacja.

Troche sie podlamalem szczegolnie jak czytalem ze czesto to pozniej wraca i ze po operacji nie jest lekko.

Zaczalem szukac info na necie czy sa jakies inne sposoby na pozbycie sie tego paskudztwa.

Znalazelm opcje laserowe, klejenia, odmrazania i trafilem na artykul ze mozna wyleczyc to paskudztwo ziolami.

Zaczalem od najmniej inwazyjnej opcji - czyli proba z ziolami (moja przetoka przechodzila przez miesnie odbytu i po prostu sie balem ze beda komplikacje po operacji)

Po konsultacji u lekarza ktory specjalizuje sie w fitoterapii poddalem sie jego zaleceniom.

Generalnie zalecenia byly : odpowiednia dieta, stosowanie ziol i plukanie przetoki/odbytu po kazdym wyproznieniu. 

Troche to trwalo bo ponad 10 miesiecy ale sie nie poddawalem bo bylo widac i czuc znaczaca poprawe.

Nie tylko odnosnie przetoki (mniej krwi czy ropy wydzielajacej) ale ubywajacych kilogramow (schudlem 12kg), lepszego samopoczucia (od tamtej pory ani razu nei chorowalem), lepszego spania (bez chrapania) itp

Ku mojemu zaskoczeniu po ostatnim USG w grudniu 2018 przetoka kompletnie zniknela i lekarz wykonujacy USG probowal mi wmowic ze jej nigdy nie mialem.

Nie bede sie rozpisywal u ilu lekarzy wczesniej bylem ale odwiedzilem ich sporo i nie chce nikomu robic tu reklamy.

To co jemy przechodzi przez nasz organizm a w dzisiejszych czasach wiadomo jak jest z zywnoscia.

Mysle ze warto poszukac wiecej info na ten temat i zyczyc powodzenia.

WYLECZONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×