Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Milena

USG do przewodu pokarmowego? bez gastroskopii i kolonoskopii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Milena
Dzień dobry. Czy jest takie badanie podobne do USG, za pomocą któego można zobaczyć przełyk, żołądek, dwunastnice i jelita? Wiem, że normalne USG pokazuje tylko narządy miąższowe. Jeśli jest takie coś podobne do USG to na ile wynik jest miarodajny? Chodzi mi o sprawdzenie układu pokarmowego bez gastroskopii i kolonoskopii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Nie ma takiego badania. Można wykonać tomografię komputerową, ale nie pokaże ona zmian nabłonka przewodu pokarmowego. Najlepszym badaniem jest gastoskopia i kolonoskopia, podczas których możliwe jest pobranie wycinków do badania histopatologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Milena
Dziękuję Panie doktorze. Byłam kiedyś u lekarza prywatnie na USG i zapytał czy też ma wykonać badanie układu pokarmowego. Zmienił tylko *skaner* pojeździł bo przeyku, żołądku, dwunastnicy i jelicie grubym i powiedział, że jest wszystko OK. To znaczy, że mnie naciągnął? Czy zmiany rakowe, guzy powstające w ukłądzie pokarmowym (chodzi mi o narządwy, które wcześniej wymieniłam) widać podczas badania USG? Czy takie zmiany mają budowę miąższową?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Nie jest to na pewno bardzo dokładne badanie jeśli chodzi o przewód pokarmowy, szczególnie jelita, przełyk, żołądek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Milena
Czy zmiany rakowe *obrastające* takie narządy jak przełuk, żołądek czy jelita są widoczne na USG normalnym i tym drugim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.