Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Karol

Ból jelit w przypadku raka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol
Witam. Panie doktorze czekam na badanie kolonoskopowe i bardzo się martwię następującą rzeczą. Czy w przypadku ewentualnego raka esicy i występującego bólu w podbrzuszu istnieje taka możliwość, że bóle zaczęły się nagle (wczoraj czułem się dobrze, nic mnie nie bolało a dzisiaj wystąpił ból) i były to bóle o bardzo dużym nasileniu, a z biegiem czasu (2-3 miesięcy) organizm się przyzwyczaił i już nie odczuwał tak silnego bólu? A nawet były okresy kilkudniowe, w których ból nie występował wcale. Podstawowe badania mam w porządku. Badanie odbytnicy nic nie wykazało. Oddawałem stolec na krew utajoną i wynik wyszedł ujemny. USG też OK. Czy powyższy opis może oznaczać rozwój choroby nowotworowej jelit?? Wiem, że badaniem ostatecznym będzie kolonoskopia jednak muszę czekać na termin, a bardzo się denerwuję. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Może tak być, ale nie jest to objaw bardzo charakterystyczny dla występowania raka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
A czy istnieje taka możliwość, że ból może całkowicie zniknąć? Czy w pańskiej praktyce lekarskiej zdarzają się takie przypadki, że ból występuje tylko na początku, a potem się zmniejsza a rak się rozwija? Na początku lekarz sugerował, że mogą to być nerwobóle lub IBS. Ale czy nerobóle i IBS mogą mnie *trzymać* 5 mieisięcy? Chciałem nadmienić również, że miałem wykonywane z krwi jakieś badanie na agresywne białko i wynik miałem ujemny. Choć nie wiem czy w przypadku raka ma to jakieś znacznie?? Jeśli mógłby się Pan wypowiedzieć to pańskim zdaniem takie objawy co opisałem o czym mogą świadczyć? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W przebiegu raka występują różnorodne objawy, często różniące się nawet od tych podręcznikowych. Ma Pan wątpliwości to trzeba udać się najlepiej do specjalisty gastroenterologa. On ewentualnie zadecyduje o kolonoskopii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.