Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co dokładnie oznacza Adenocarcinoma-fragmenta?


Gość Malgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malgorzata

Taki wynik otrzymałam po badaniu wyciętego w czasie kolonoskopii polipa latwo krwawiącego o szerokiej podstawie, małych rozmiarów.Umiejscowiony w odcinku esiczym ok.25 cm od zwieracza . Polip esicy: Tu coli. Jakie są rokowania ? czy mam szanse wyleczenia? mam 55 lat . Wyniki podstawowe morfologii prawidłowe, ogólnie czuję się dobrze, krew nie pojawia sie juz podczas wypróżnienia /zabieg był 30 lipca/, wyniki 12.08.09. Nie miałam jeszcze tomografii komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie histopatologiczne brzmi na język polski: Gruczolakorak – fragmenty. Tu coli oznacza: guz okrężnicy. Z tym wynikiem powinna Pani pilnie skontaktować się z chirurgiem. Według tego rozpoznania wynika, że w czasie kolonoskopii pobrano wycinki z guza esicy, które dały rozpoznanie raka. Podstawową metodą leczenia jest operacyjne usunięcie zmiany (prawdopodobnie wycięcie esicy). Chirurg po analizie danych zakwalifikuje Panią do zabiegu. Co do rokowania nie mogę nic więcej napisać, gdyż informacje są szczątkowe. Dopiero po leczeniu operacyjnym (ostatecznym wyniku histopatologicznym i opisie zabiegu) będzie można napisać więcej o rokowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×