Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle wątroby spowodowane napojami gazowanymi lub zbyt tłustą dietą?


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. tydzień temu przy szybszym spacerze zaczęło mnie kłuć w prawym podżebrzu przez okres maksymalnie 30min. Następnie odczułem kłucie na 2 dzień, potem wszystko ustało. Wczoraj gdy siedziałem na działce zaczęło mnie boleć w tym samym miejscu przez okres około 15 min, a potem okresowo lekkie kłucie miałem w odstępach kilkuminutowych, kuło z coraz dłuższymi odstępami aż przestało. Dzisiaj rano jak wstałem nie wiem czy to w mojej wyobraźni ale czuje nie kłucie, nie ból tylko odczuwam (nie wiem jak to opisać), że mam w tym miejscu jakiś narząd który daje znać o swoim istnieniu (z moich przypuszczeń to wątroba daje o sobie znać). Przy nacisku czuję ucisk przy czym z lewej strony nie. Proszę o pomoc. Jutro planuję iść do lekarza pierwszego kontaktu, a za 2 tygodnie chcę jechać do szpitala na badanie krwi pod kątem wątroby. Te bóle mogą być spowodowane napojami gazowanymi lub zbyt tłustą dietą? Postanowiłem pić od dzisiaj tylko wodę mineralną i jeść jak najmniej tłustego. Czy to może pomóc? Mam 18 lat. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musi Cie zbadać lekarz. Bóle, które opisujesz raczej nie wskazują na schorzenie wątroby. To raczej ból typu podrażnienia samoistnego nerwów międzyżebrowych (neuralgia). Ale zapewne będzie trzeba wykonac badania celem wykluczenia patologii w zakresie dróg żółciowych i wątroby (badania laboratoryjne, USG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×