Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata

Zapalenie żołądka a prawidłowe OB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata
Dzień dobry , mam problem -otóz choruję na zapalenie żołądka - OB wynosiło 14 , otrzymałam controloc i po dwóch tygodniach zrobiłam ponowne badania krwi i OB wyszło 8 a bóle są takie same jak na początku . Jak to jest możliwe?I mam jeszcze pytanie ile powinno wynosic OB ,żeby wiedzieć ,że nie ma juz stanu zapalnego?Będę wdzięczna za odpowiedź-pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Co do OB patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/59 W przypadku stanu zapalnego żołądka OB nie jest wyznacznikiem ustępowania zapalenia. Czy zapalenie żołądka było wykryte w czasie gastroskopii - potwierdzone histopatologicznie? Jakie leki Pani zażywa? To bardzo istotne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Zapalenia żołądka nabawiłam się od leków na stawy.W tej chwili przyjmuje ten controloc i oczywiscie dieta.Nie mam innych stanów zapalnych w organizmie dlatego wydaje mi sie jednak ,że to OB podwyzszone było od zapalenia żołądka . Jak pan doktor mysli - jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zapewne tak, ale OB 14 nie jest tak bardzo istotne klinicznie (znikome podwyższenie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.