Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Monika GZ

Dieta dla 8-latka po wycięciu wyrostka robaczkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika GZ
moj synek jest 10 dni po usunięciu wyrostka robaczkowego - ostre, ropne zapalenie wyrostka robaczkowrego. w zaleceniach ma napisane, ze należy stosowac diete lekkostrawna prez miesiąc. ogolne zasady diety znam natomiast nie wiem czy mogę mu podawac soki przecierowe typu *kubuś, actimelki i jogurty i jakie owoce moze jesc. monika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Oczywiście można już podać dziecku soczki przecierowe (np. Kubuś) oraz actimelki lub jogurty przeznaczone dla dzieci. Co do owoców zalecałbym jabłka oraz banany. Na 2 tygodnie nie podawać owoców cytrusowych. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lucja
mój synek tez jest 10 dni po usunięciu wyrostka i bardzo chciałby zjeść pomidora nie wiem czy mogę mu go dać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Można tylko najlepiej obranego ze skórki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KATI
Proszę o pomoc. Mój synek ma lekkie zapalenie wyrostka robaczkowego - lekarz w pogotowiu powiedział ze jeszcze nie ma powodu go usuwać. Miałam do wyboru albo obserwacja w domu ,albo w szpitalu. Kazał podawać biseptol i scopolan, jeżeli jego stan sie pogorszy mam od razu udać się na oddział chirurgiczny. Syn ma 11 lat. Jaką diete mam zastosować bo tego mi nie powiedział.Jeszcze jedno -czy takie leczenie spowoduje ustąpienie stanu zapalnego bo z tego co słyszałam to wyrostek sie usuwa i nie czeka az dojdzie do jego rozlania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hubert
Też mi tak leczyli przez rok, leczyli, leczyli i do domu wypuścili, miałem rok spokoju (chociaż nie) co jakiś czas miałem lekkie bóle. Minął równy rok i pojechałem do innego lekarz, a ten stwierdzil że takiego wyrostka jak mój nie widział (takiego mutanta jak on to powiedział :]) więc od razu lepiej jechac do innego lekarza i niech wytną. Spokój na całe życie. Mi przez ten rok potworzyły się jakieś ropnie i zgrupienia więc lepiej wyciąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iza
ja mam zapalenie i mama stosowac diete tyklo nie wim jaka bo lekarz nie powiedział jak na razie mama pic same płyny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.