Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość asia

Bąblowica wątroby a progesteron i ciąża

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asia
Od kilkunastu lat mam torbiele na wątrobie, kilka lat temu przekształciły się w bąblowce wątroby, miałam usuwane je operacyjnie, jednak aktywne rozsiały się na nowo. Byłam leczona zentelem, jednak ujemne wyniki Elisy i Westernblott miałam zaledwie przez 1 rok. Od kilku lat bąblowicę mam znowu aktywną. (dodatkowo chorujęna WZW typu B). Ginekolog stwierdził, że mam niski poziom progesteronu, czy może to być spowodowane aktywną bąblowicą? Czy bąblowica przeszkadza w ogóle w zajściu w ciążę? Czy moje dziecko odziedziczyłoby po mnie chorobę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Takie dokładne pytania powinna Pani zadać ginekologowi u którego Pani się leczy. Niski poziom progesteronu może być spowodowany złą praca wątroby spowodowaną głównie WZW typu B, ale także i bąblowicą. Bąblowica raczej nie powinna przenieść się w czasie ciąży na płód jednak dziecko może zakazić się wirusowym zapaleniem wątroby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.