Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magda

Boląca kość krzyżowo-ogonowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda
Bardzo proszę o informację dot. kolejności działań jakie powinnam uruchomić w związku z moją dolegliwością, częściowo opisaną przy RTG. Od ok. roku mam okresowe bóle części krzyżowo-ogonowej tak, że z bólem i zaciśniętymi zębami wstaję z krzesła. Zrobiłam RTG, w którym napisano: w przedostatnim i ostatnim segmencie kości krzyżowej od przodu widoczny obszar rozrzedzenia struktury kostnej (15x30mm)-ognisko o charakterze osteolitycznym-meta susp. Mam zrobić TK- za 2 tyg. (a może trzeba szybciej?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Taka zmiana jaka jest opisywana w RTG sugeruje (opisujący radiolog) charakter ogniskowy, z miejscową lizą (rozpuszczeniem) tkanki kostnej co może świadczyć (podejrzewa się) o przerzucie typu nowotworowego (meta susp.). Radzę z uwagi na taki opis wykonać pilnie TK – najlepiej miednicy i brzucha z kontrastem (o tym musi oczywiście zadecydować lekarz prowadzący). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość renia
mam torbielowate lito na jajniku mialam robione badanie komputerowe i wykazalo mi ze moze byc zmiana ogniskowa 10 zebra o charakterze meta prosze jezeli moglby mi ktos opisac co to moze znaczyc czy komputer jest dokladny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Jak siedzę dłużej niż 10 min to potem zaciskam zęby aby wstać mam taki ból kości ogonowej ,jak leżę na wznak to mi promieniuje w nogi i kręgosłup.Ten ból jest czasami taki że jakby mnie ktoś oblał wrzątkiem po kręgosłupie.Co to może być i czy można to wyleczyć???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysztof
Witam, rok temu się to zaczęło, a mianowicie ból od prawego pośladka aż po kolano, w dniu dzisiejszym jest tak samo, nie byłem z tym u lekarza, ale to nie ważne, proszę o pomoc specjalisty zanim się gdziekolwiek udam. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.