Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Konglomerat pętli jelita czczego


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Odbijanie mam od kilku lat przez cały dzień czy coś zjem czy nie zjem. Silne bóle po lewej stronie pod żebrem, ból pod łopatką, bóle pleców. Rtg klatki piersiowej, echo serca, poziom tsh w normie, rtg przeglądowym jamy brzusznej nie stwierdza cech niedrożności przewodu pokarmowego, kolonoskopia bez zmian patologicznych, pasaż jelita cienkiego i grubego nie wykazał żadnych zmian, gastroskopia bez istotnych uchyleń. KT jamy brzusznej: narządy miąższowe jamy brzusznej prawidłowe. W lewym śródbrzuszu do przodu nieco poniżej ogona trzustki stwierdza się obecność konglomeratu pętli jelita czczego otaczających poszerzony na dł.5 cm odcinek jelita z poziomem płynu. Rtg klatki: płuca bez zagęszczeń miąższowych. Zatoki przeponowo-zebrowe wolne. Nie mam ani utraty wagi, ani nie tyje. Mam jedynie niewielkie zmiany w kręgosłupie, ale neurolog powiedział, że to nie dawało by takich objawów. Miałem robiony rezonans odcinka kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Oprócz tego jest swędzenie w środku ciała pod łopatką. Najgorsze są silne bóle w lewym kwadracie brzucha, które są nie do wytrzymania. Mam 36 lat i chciałbym zacząć żyć normalnie jak kiedyś. Nie wiem co może być jego przyczyną. Wyniki krwi i moczu mam w normie. Nie wiem jakie badanie mógłbym wykonać jeszcze, które by wykazało przyczynę silnego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie badania obrazowe i laboratoryjne wychodzą w zakresie normy. Oprócz bólu nie ma Pan innych objawów. Jedynie w TK widoczny jest fragmentarycznie poszerzony odcinek jelita cienkiego prawdopodobnie w stanie zapalnym. Taki stan może właśnie świadczyć o odcinkowym zapaleniu jelita cienkiego (czasami tak jest w chorobie Leśniowskiego-Crohna – bardzo rzadko), a być może to odczyn reaktywny jelit na niewielki proces zapalny toczący się w trzustce (bóle dość charakterystyczne dla patologii trzustki). Radziłbym jeszcze skonsultować się z gastroenterologiem. On powinien zadecydować o ewentualnych dodatkowych badaniach (np. określenie enzymów trzustkowych we krwi i moczu) i postępowaniu (np. włączeniu leków przeciwzapalnych działających wybiórczo na jelita). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od 2 lat i zaden lekarz niewie co jest i wszelkie badania wyszly dobrze a odija mi sie od rana do wieczora i to dosc duza iloscia powietrza teraz po 2 latach doszly obrzeki stawow i suchoss oczu oraz skaczace cisnienie choc zawsze mialam 120/75 jestem juz u kresu sil bo dzis lekarze to wiecej skupiaja sie na komputerach niz na pacjetach *Dodam ze mam 39 lat i po 2 latach mordegi i bolu badan prywatnych na ktore wydalam oszczednosci swojego zycia dzis mam skierowanie do szpitala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Taki stan wymaga kompleksowej diagnostyki (USG, gastroskopia, kolonoskopia być może jeszcze TK jamy brzusznej). Taka diagnostyka zapewne będzie fachowo przeprowadzona w warunkach szpitalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×