Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata

Adenocarcinoma coli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata
Proszę o informację nt. interpretacji i rokowań wyniku badań po operacji usunięcia fragmentu jelita grubego z guzem rozpoznanie kliniczne -guz wynik badania adenocarcinoma coli. G3 [M-8140/3] infiltratio carcinomatosa telae serosae [M8010/3] nodi lymphatici sine laesionibus [M-00100] boczne linie cięcia chrurgicznego wolne od zmian nowotworowych pT4N0 Astler-Coller B2 nadesłano fragment j.grubego 10 cm z ścianą z guzem 6 cm w odl. 2 cm od linii cięcia Surowicówka poszarpana 7 węzłów chł. do 0,5cm (13wyc, 8bl.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Gruczolakorak okrężnicy (3 stopień zaawansowania histoaptologicznego w skali 3 stopniowej - bardzo agresywny) Naciek raka na surowicówkę (bardzo zaawansowany miejscowo) Węzły chłonne bez uszkodzenia. Rak wycięty doszczętnie, bez przerzutów w węzłach. Rak agresywny miejscowo bardzo zaawansowany, ale bez przerzutów do węzłów chłonnych. Z wynikiem należy skonsultować się z onkologiem - być może konieczna będzie jeszcze chemioterapia (o tym zadecyduje po badaniu onkolog). Teoretyczny czas 5-letniego przeżycia pacjenta w tym stanie zaawansowania ok. 50%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elka
Dzień dobry. Mam wynik badania kolonoskopii. Bardzo krótki i suchy - adenocarcinoma coli M-8140/3. Co to znaczy? Kiedy przeglądałam forum widziałam, że z reguły podawane są dodatkowe opisy, np. G1, lub co s innego. W moim wypisie tego nie ma. Tylko to co napisałam i numer preparatu. To dobrze czy źle, że tak niewiele jest informacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mau
Mam dokładnie to samo pytanie co ELKA powyżej. Taki sam krótki opis badania, pobrano 8 wycinków z guza wstępnicy. Adenocarcinoma M-8140/3 necroticans, coli i nic więcej. Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.