Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

Żylaki powózka nasiennego i mały guzek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin
Witam.. mam 20 lat i 6 lat temu miałem przeprowadzony zabieg podwiązania żyły jądrowej w celu usuniecia problemu żylaków.. Metoda klasyczna nic nie pomogła a żylaki znacznie sie powiekrzyly.. Ostatnio poddalem sie zabiegowi metodą laparoskopową i przyznaje, że dało to efekt.. teraz żyły nie są napięte.. moje pytanie dotyczy tego czy to normalne, że przez żylaki ktore mialem od 7 lat mogly spowodowac fakt ze slabo odczuwam (przykladowo przy mocniejszym uderzeniu) o jadro a na zmiane pogody odczowam odretwienie, czy to moze oznaczac ze jadro jest martwe? A drugie pytanie dotyczy prawego jadra.. Ostatnio przy badaniach palpacyjncz podczas kapieli odczulem maly guzek.. ma on średnice około 2mm i miesci sie w najądrzu, a dokładnie w srodkowej czesci blisko żyły.. ma to krztałt kulki przyczepionej do czesci najadrza lub żyłki.. niedawno przeszedlem mala infekcje prawego najądrza i nie wiem czy to moze miec cos z tym wspolnego.. dodam jeszcze, że ten guzek mogl byc am juz wczesniej poniewaz nie badalem sie w tamtym miejscu.. guzek nie boli.. proszę o pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Wyczuwalna zmiana może być niewielką torbielą wywołaną np. przebytym stanem zapalnym. Wymienione dolegliwości nie są wynikiem obumarcia jądra, tylko skutkiem operacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.