Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Zgrubienie w piersi i inne objawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Witam serdecznie, mam 25 lat, jeszcze w czasie liceum zauważyłam małe zgrubienie w lewej piersi (górny,wewnętrzny kwadrat), które zostało zbadane przez lekarza ginekologa wraz z wykonaniem usg. Zgrubienie nadal jest tylko nieco większe, poza tym lewa pierś różni się od prawej tzn. dołek na szczycie brodawki (pod wpływem dotyku powierzchnia się wyrównuje), przechylona - wciągnięta ku górze i troszkę bardziej *spękana* na szczycie. Wyczuwam też przerwy w strukturze piersi, 2 promieniste rowki od sutka a ostatnio podczas pływania boli mnie lewa ręka, pacha. Moje piersi zmieniają się w czasie cyklu, przed miesiączką stają się bardzo nabrzmiałe i bolące. W mojej rodzinie nie występował nowotwór piersi. Od pół roku przyjmuję hormony tarczycy - niedoczynność. Badanie usg powtarzam co pół roku, zmieniając sprzęt i lekarza. Każdy wynik wygląda podobnie: węzły niepowiększone, budowa gruczołowo-tłuszczowa bez zmian litych i torbieli, przewody mlekowe nieposzerzone. Ostatnio, wskazane zgrubienie zostało zdiagnozowane jako prawidłowa tkanka gruczołowa układająca się na żebrze. Wszystko wygląda prawidłowo, ale martwią mnie pozostałe objawy. Co Pan o tym sądzi? Czy powinnam wykonać dodatkowe badania, może biopsję zgrubienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Taka brodawka może być w Pani przypadku normą. Można jeszcze wykonać mammografię, jeśli w usg nie widać żadnych zmian biopsja nie będzie wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Czy na badanie mammograficzne nie jestem za młoda (25 lat)? Jestem bardzo szczupła,moje piersi nie są duże a w ich budowie przeważa tkanka gruczołowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jeśli rzeczywiście zgrubienie jest dobrze wyczuwalne cały czas, głównie w 10 dobie cyklu miesiączkowego i wyczuwa je też lekarz można ewentualnie wykonać biopsję takiej zmiany. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Zgrubienie wyczuwam cały czas, choć czasem wydaje się być nieco mniejsze po miesiączce. Z moim problemem byłam wcześniej u dwóch ginekologów. Obaj twierdzili, że nie ma podstaw do niepokoju i mam się zgłosić jeśli zauważę krwisty płyn wyciekający z brodawki. Czy w takim wypadku powinna szukać porady u onkologa? Kto kieruje na ewentualną biopsję, ginekolog czy onkolog?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz choroby piersi zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/piersi-choroba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.