Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość JJ

Ca ventriculi. Lymphonodulitis reactiva sine neoplasmate.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JJ
Witam! Jestem trzy tygodnie po operacji - całkowita resekcja żołądka sposobem Rydygiera. Podczas operacji został usunięty tylko żołądek, ponieważ nie było przerzutów. Rodzaj materiału do badania to: 1) tkanka łączna z krzywizny mniejszej 2) żołądek z guzem. Rozpoznanie kliniczne: Ca ventriculi. Otrzymane wyniki brzmią: 1) Lymphonodulitis reactiva sine neoplasmate ( 6 węzłów ). 2) Adenocarcinoma ( G2). Naciek nowotworowy nie przekracza zewnętrznych granic muscularis propria. Zmian nowotworowych w granicach resekcji nie znaleziono. Lymphonodulitis reactiva sine neoplasmate ( 2 węzły ). Proszę przetłumaczyć, co to znaczy dla mnie? Czy te wyniki wróżą dobrze czy też źle? Czy jest to nowotwór złośliwy? Jakie mogą być dalsze rokowania ( zaznaczam, że mam już 78 lat )? Czy czeka mnie dalsze leczenie u onkologa polegające na chemioterapii? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Rak żołądka. Zapalenie węzłów chłonnych rekatywne bez cech nowotworu. Gruczolakorak w skali od 1-3 o 2 stopniu zróżnicowania. Jest to nowotwór złosliwy, ale wydaje się, że bez przerzutów i doszczętnie usunięty. Proszę jeszcze skontaktować się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Slawek
Zawsze należy o takie rzeczy pytać lekarza prowadzącego.Tylko wtedy możesz poznać prawdę. Sam mam raka i wiem coś o tym. Najgorsze jest to ,że jak poznasz prawdę ,to nie chcesz uwierzyć ,że nastąpić może koniec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.