Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunki, jedzenie i pielęgnacja rany po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tydzień po wycięciu ropowego wyrostka robaczkowego i mam parę pytań ponieważ zostałem mało doinformowany w szpitalu jak i u chirurga w mojej miejscowości: 1. Czy mogą występować biegunki i kiedy trzeba skontaktować się z lekarzem jeżeli nie ustępują. 2. Czy to normalne że chirurg (nie ten co mnie operował) powiedział mi że już po tygodniu moge jeść to na co mam ochotę ?? czy może powinienem dalej kontynuować dietę? 3. Czy ranę powinienem czymś przemywać? w szpitalu tylko przed wypisem zmienili mi opatrunek i przemyli. I czy powinienem nosić opatrunek, rana jest sucha i nic nie wycieka (chirurg z mojej miejscowości zerwał mi opatrunek i powiedział że tak będzie lepiej) Dziękuję i liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Biegunki mogą pojawić się po takim zabiegu. Powinny powoli ustępować w przeciągu 1-2 tygodni po zabiegu (trzeba powrócić do poprzednich nawyków żywieniowych) 2. Dieta lekkostrawna najwyżej przez tydzień po zabiegu potem powrót do poprzednich nawyków żywieniowych 3. Nie trzeba nosić opatrunku, myć się najlepiej pod prysznicem, woda i mydło jak na resztę ciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×