Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Agnieszka

Pobolewanie z prawej strony podbrzusza to wyrostek?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka
Witam. 3 marca byłam u lekarza chirurga, gdyż czułam pobolewanie z prawej strony podbrzusza. Myslalam ze to wyrostek moze ale nic na to nie wskazywalo- tzn nie mialam wymiotów, goraczki i ból nie byl silny. Chirurg przebadal mi brzuch, stwierdzil ze to nie wyrostek, ani tez przepuklina i zapisal mi tabletki Nospe Forte. Bol zanikal, i juz przestalam brac zapisana Nospe, ale po jakims czasie ( w m-cu maju ) ból sie ponownie pojawił. Poszlam do lekarza i zostalam wyslana na USG. Wyniki badania USG nie wykazaly nic niepokojacego, jednak nadal od czasu do czasu czuje lekkie pobolewanie w prawym podbrzuszu i w okolicach pępka. Nie jest to bol przez ktory nic nie moge zrobic, ale sam fakt ze czuje nie jest normalny. Co to moze byc? Czy to możliwe ze to wyrostek od takie czasu mnie nęka? Dodam, iz nie mialam wykonywanych badan krwi czy tez moczu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Warto wykonać przede wszystkim badania krwi i moczu. Takie objawy mogą wskazywać na zaburzenia związane z układem moczowym lub przyczynami ginekologicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Witam. Wczoraj byłam u lekarza. Chirurg do ktorego chodze zapisal mi lek, lecz powiedzial, ze jesli po nim nie miną bóle wtedy wysle mnie na kolonoskopie. Dodam ze wczesniej bylam u ginekologa i zostaly wykluczone jakiekolwiek dolegliwosci kobiece. Mam w zwiazkuz tym pytanie - czy sama moge pojsc, bez skierowania na morfologie krwi, a jesli tak to na co zwrocic uwage przy badaniu opierajac sie na moich dolegliwosciach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Mozna zrobić sobie badania samemu, jednak będą odpłatne. Najlepiej zrobić podstawowe badania czyli badanie ogólne moczu i z krwi morfologię oraz ewentualnie OB, kreatyninę, jonogram, poziom cukru, ASPAT, ALAT i bilirubinę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.