Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy mam zapalenie wyrostka robaczkowego?


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się w minioną niedziele (12.07.09r), wymiotowałam wszystkim co spożyłam, nawet wodą niegazowaną. W godzinach popołudniowych tego samego dnia wymioty przeszly. Dnia następnego ( w poniedziałek 13.07.09 r. ) byłam cała obolała, bez apetytu. W godzinach wieczornych dostałam gorączki 38.1, zaczęła mnie boleć prawa strona podbrzusza (a że w latach wcześniejszych mialam przygode z wyrostkiem - ktorego mi nie wycieli - uspokoili go lekami) pierwszą moją myślą był wyrostek. We wtorek (14.07.09r ) obudziłam się z gorączką 38,5 która rosła z godzinami. Również we wtorek pojechałam do lekarza, który niewiele mi powiedział, tylko tyle że * nie ma pojęcia z czego bierze mi sie ta gorączka, zaleca pyralgine na gorączke i jeśli do jutra (środy) nie przejdzie zrobić badania krwi, morfologie, ob , na poziom cukru i badanie moczu ogólne.* przez cały czas towarzyszył mi ból w prawej stronie podbrzusza. W środe (15.07.09r ) rano wykonałam zalecone badania, mimo iż w środe rano gorączka opadła mi do 37.7. Około godziny 15 gdy odbierałam wyniki gorączka osiągała już 38,8. Miedzy 15.00 a 18.00 wymiotowałam 3 razy. Po godzinie 18.00 pojechałam na dyżur do pobliskiej przychodni, gdzie lekarz który mnie przyjął również nie rozpoznał źródła mojej wysokiej gorączki, zbadał mój brzuch, stwierdził jedynie, że mam wątrobe o wiele niżej niż być powinna oraz że mam podwyższony cukier, ale dodał że nie ma to związku z moimi dolegliwościami, przepisał mi recepte na CIPRINOL 500 i powiedział, że nie może mi zagwarantować że od jutra rana będę się wspaniale czuła. Wieczorem (o godzinie 19.00 ) zażyłam lek zgodnie z zaleceniami pana doktora, po około godzinie- zwymiotowałam, ale gorączka znów mi po jakimś czasie opadła do 37.7 . Dzisiaj rano ( czwartek 16.07.09 r.)obudziłam się z temperaturą około 37 stopni. Z chwilą obecną temperatura rośnie, ból w podbrzuszu ( który towarzyszy mi od poniedziałku) nasila się przy oddychaniu. Mam zaparcia i wzdęcia. Zażyłam jedną tabletkę xenna extra, ale nie przyniosło to skutków. Nie wiem czy może to mieć jakieś znaczenie, ale w poniedziałek w godzinach popołudniowych przypadkiem połknęłam małą kulke ze stali chirurgicznej, z piercingu który miałam w języku. Połknęłam jedynie kulke, nie cały kolczyk. Co mi może dolegać ? Zapalony wyrostek? Jakiś zator w jelicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno mi określić co się może dziać bez badania klinicznego. Gorączka i ból prawego podbrzusza rzeczywiście może sugerować zapalenie wyrostka robaczkowego (zator krezki jelita raczej wykluczony – brak powodów tego stanu, zbyt słabo rozwinięte objawy). Najlepiej, żeby Panią zbadał chirurg. Jeśli gorączka nie ustąpi, a ból brzucha nadal będzie się utrzymywał lub nasilał się radzę w dniu jutrzejszym skonsultować się z chirurgiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×