Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość arek

Bóle głowy i kregosłupa to przerzuty z raka jądra?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arek
Hey mam20 lat i pewen problem ktory postaram sie opisac i poprosic o porade tylko bym bardzoprosił o jego dokładne przeczytanie i zrozumienie.wiec zaczeło sie w listopadzie ub roku wtedy zmarł moj dziadek na raka prostaty i wtedy niewiem czy to po przejeciu sie bardzo tym czy poprostu sam z siebie zaczołem odczówac dziwne objawy albo szukac u siebie choroby.zaczelo sie od tego ze miałem stwierdzony piasek w nerkach.miałem usg i mocz. tylko ze tomi tak doskwierało ze myslałem ze to prostata.nastepnie pobolewało mnie lewe jadro i zdawało mi sie ze jest wieksze itp.byłem z tym u urologa ze 5 razy do tego miałem usg jader i tylko wyszły zylaki na nim a urolog jakosnic nie widział bo usg miałem prywatnie.dodam ze na tym jadze sa takie zgrubiałe zyłki.alemisie zdaje ze tomozebyc cosinnego a to dlaczego to zaraz powiem.nastepnie zaczołem miec problem zgłowa iz nie mogłem spac w nocy.czesto sie budziłem ina przemian mi było zimno i goraco do tego głowa bolała ale nie cały czas tylko nie kiedy.te bóle były umiejscowione na góre albo po bokach albo na całej głowie takie uciskowe albo normalne.poszłem do neurologa i onmnie zbadał i powiedziałze to stresi dał skierowanie na TC.odebrałem wynki i było wszystko w pozadku po zatym zejak przejzałem płydke to tam były tylko 2 zdj,,chyba** 1 przekrojowe muzgu i druge na ktorym widac czaszkei kregi szyjne a powinno byc ich wiecej.nastepnie pobolewałmnie brzuch i miałem drobne ilosci krwi w kale. poszłem do gastrologa .miałem koloskopie,gastroskopie usg ekg moczkałi krwe badana. wyszłoze ta krewto zpopekanych scianekodbytu a na wpuscie miałem obrzekniety pogrubiały fałd.pobrali tegowycnki do bad. hist-pato. wynik polip sluzówki.i teraz niewiem co z tym zrobic.potem nastepnie zaczełamnie pobolewac głowa ,oczymnie bolały jak do góry biore czuje sie niekedy taki jakby nawalony .do tegomam wrazenie zeniekiedy widze lekko przez mgłe.musze mrugnac i dopiero jest ok.a takie objawy tochyba guz muzgu chociaz ze tc nic nie wykazało ale tam były 2 zdj.tylko .a na domiar złego chyba mnie lekkokregosłup boli zalezy jak i co robie.ale to nie zawsze i jest tak ze wogole nie boli tylko ta głowa.chociaz gram w siatke i piłke ale watpie ze to od tego.ponadto mam zawsze nizsze cisnienie i to lekko. wiec mam pytanie *czy takie objawy i to co napisałem moga swiadczyc ze te bóle głowy i kregosłupa to moga byc przezuty z raka jadra?bo podobno tak sie objawiaja .i co mam dalej zrobic z tym polipem? zreszta zdaje misie ze jestem hipohondrykiem. a jak wedłog pana? miałem tyle badan ale wydaje mi sie ze sa troche zle zrobione. czy mozliwe ze to rak głowy od tego jadra? czy to jakas nerwica? poproszeo odpowiec i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Rak jądra był by widoczny w badaniu usg. Badanie Ct głowy wykonywane jest w kilku przekrojach i nie możliwe aby wynik opisywany był na podstawie dwóch zdjęć. Ból głowy może wynikać ze zbyt niskiego ciśnienia tętniczego. A jakie są wartości ciśnienia tętniczego w ciągu dnia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość arek
niewiem niemieze .jest tak ze czuje sie normalnie przez kilka dni albo jakos tak dziwnie.niekiedy miałem normalnie cisnienie albo lekko obnizonebo u cioci miezyłem.i nawet było 100 na 80 albo normalne 120 na 80. a wracajac do tych jader i głowy to czy mozliwe jest to ze rak nie jest na jadze tylko w srodku jego? bo gdzies tak czytałem .i dlatego moze nie wyszło na usg. a co do głowy to napewno tam sa tylko 2 zdj. chyba ze było kilka przekrojów i opis został z nich zrobiony a nagrane zostały tylko 2 zdj. czy mozliwe jest tak? i jeszcze jedno* co mam zrobic z tym polipem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Polip pewnie został usunięty podczas kolonoskopii. Z lekarzem trzeba ustalić termin badania kontrolnego. Ciśnienie tętnicze 120/80 jest wzorowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
Wynik CT to przede wszystkim zestaw około 300 zdjęć. Po prostu nie umiesz włączyć animacji w programie odtwarzającym slajdy i dlatego wyświetlają Ci się 2 zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Żona Leszka
Witam Nareszcie znalazłam kogoś kto ma podobne objawy jak mój mąż. W zeszłym roku miał stwierdzony rak płuca i usunięty jeden jego płat. Po jakimś czasie pojawiły się podobne objawy do tego Pana który pisze, a mianowicie napadu gorąca i zimna, które są bardzo kłopotliwe, a do tego dochodzą bóle głowy, ogólne osłabienie, senność. Żaden lekarz nie może nic poradzić i nie wie skąd takie objawy. Panie doktorze czy to może być coś niepokojącego? Do jakiego lekarza się z tym udać Zapomniała jeszcze dopisać że boli go również kręgosłup - stwierdzono pęknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hh
wypierdalac do lekarza, a jak nie pomaga to do psychiatry. U wszystkich moge stwierdzic ze jestescie leniami, ktorym nawet nie chce sie ruszyc dupy i pojsc tam gdzie dostaje sie prawdziwa pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.