Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele w piersiach


Gość zosia

Rekomendowane odpowiedzi

mam 23 lata znalazłam guzek w piersi po biopsji okazało sie że to torbiel .... i nic z tym nie robili po miesiącu znalazłam jeszcze jeden guzek czego wcześniej nie wykazało USG ... z powrotem poszłam do lekarza i znów USG z czego wynikło że mam kilka torbieli w jednej piersi i kilka na jajniku ...... nie wiem co mam myśleć od miesiąca jestem na lekach które mają rozpędzić te torbiele za tydzień mam kontrole ale ja czuje że te leki nie pomogły bo tylko wszystko się powiększyło .... mam malutką córeczkę i troszkę zaczynam panikować że to wszystko tak sie toczy bo oby dwie moje babcie zmarły na raka piersi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 44 lata znalazłam torbielkę w prawej piersi ok. 4 lata temu. Zrobiłam usg i po rozmowie z koleżanką która miała podobne problemy, bez konsultacji z lekarzem umówiłam się na biopsje. Na moim terenie czas oczekiwania na wizytę z NFZ jest bardzo długi, ok.pół roku. Z wynikiem zgłosiłam się do poradni onkologicznej. Powtórzyłam USG i okazało się że torbielka się zmniejszyła a póżniej zupełnie zniknęła. Jednak przy kolejnym kontrolnym usg pokazały się nowe torbielki. Na ostatnim badaniu mam już skupiska torbielek w obu piersiach. Chcę dodać że odczuwam bolesność w piersiach zwłaszcza przed miesiączką, podobno to dobrze, bo jak czytałam rak nie boli. Moja lekarka zapisała mi na zmniejszenie torbielek zażywanie 2 tabletek dziennie omega3 i zaleciła kontrolę za pół roku. Nigdzie na forum nie spotkałam się z takim leczeniem. Może ktoś miał podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Judyto mam podobny problem. W wieku 16 lat przeszłam pierwszą operacje na torbiele były one koło jajników. rok temu znowu miałam wycinane torbiele tym razem było ich 5 sztuk. Po rozmowie z profesorem wynikło że będą one mi się powtarzać.Dlatego jestem pod opieką ginekologa. Ale tydzień temu wykryto mi 2 małe na lewej piersi. prawdopodobnie nie rusza się ich dopóki nie rosną. myślę że nie masz się co zamartwiać wszytko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny!! nie bojcie sie biopsji!!lepiej sciagnac ja i sprawdzic czy wszystko jest ok!! mam podobny problem.bo na prawej piersi mam kilka torbieli, kilka dni temu mialam biopsje i czekam na wynik!! nie powiem tez sie martwie bo jestem w grupie zwiekszonego ryzyka[siostra po amputacji]Mimo to uwazam ze lepiej wiedziec na czym sie stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem Kasia ma 13 lat i od połowy wakacji mam torbiela w lewej piersi.Byłam na badaniach na których mi to wykryto.Na te badania poszłam tydzień temu lekarz, który robił mi badania powiedział że muszę mieć biobsje bardzo się tego boje ponieważ ze strony mamy to genetyczne że członkowie rodziny mieli raka. Ja widziałam tylko babci lecz nie chciałam się dopytywać czy to tez był rak piersi.Czytałam niektóre wypowiedzi i nie powiem bo się tym jeszcze bardziej zestresowałam.Biobsję mam 25.10. bardzo się tego boje.Moja mam jest położną z zawodu i mówi mi że nie ma się czego bać że biobsja nie boli chciałam sie dowiedzieć czy to prawda i czy może znają Panie jakieś kobiety, którym bo biobsji nie odrodził się nowy torbiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu miałam usg i w prawej piersi stwierdzono ok. 100 torbieli - małych, malutkich, dużych, średnich oraz powiększone węzły chłonne. A zgłosiłam się do lekarza, ponieważ odczuwałam duży ból w tej piersi. W środę miałam biopsję - pobrano materiał z dużej torbieli. Jestem obciążona rodzinnie - w mojej rodzinie było dużo przypadków nowotworów. Wynik z biopsji będę mieć za tydzień. Jestem pełna optymizmu - to pewnie jakaś mała głupotka, ale trzymajcie kciuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie głupoty, naprawdę tak jest, lekarz onkolog sam się złapał za głowę, jak zobaczył wynik usg, jak miałam robioną biopsję, to jeszcze sam zrobił usg i złapał się ponownie za głowę i powiedział - tu jest chyba więcej niż 100* powiedział potem, że to się bardzo rzadko zdarza, żeby ktoś miał tak dużo torbieli* mam już wynik usg - na szczęście są to zmiany o charakterze łagodnym, mam chodzić do onkologa co 3 m-ce* jest ok:) Nocka faktycznie, ta liczba 100 wygląda przedziwnie, ale jest faktyczna w moim przypadku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 46 lat. Od wielu lat mam liczne torbiele w obu piersiach. Raz się powiększają raz znikają. Lekarze onkolodzy nie widzą potrzeby robienia biopsji, ponieważ na usg widać że to torbiel i jest to zmiana łagodna. Nakłucie torbieli zawsze może spowodować jej stan zapalny. Co innego gdy torbiel ciągle się powiększa i jest bolesna. Wtedy należy zrobić biopsję. Niestety nie ma na to lekarstwa i trzeba się pomęczyć z tym do okresu przekwitania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Judyta 24lat

witam dwa lata temu znalazłam torbiele w obu piersiach miałam robioną biopsję i wiem że to zmiany łagodne moje pytanie dotyczy karmienia piersią ponieważ jestem w 5 miesiącu ciąży i nie wiem jak to wygląda lekarz mówi że to nie ma znaczenia ale moja koleżanka po karmieniu nie może wytrzymać z bólu ......... a ja boję sie tego ponieważ zawsze przed miesiączka mam straszne bóle i rwanie w piersiach nawet teraz w ciąży mimo że nie mam okresu ale objawy mam te same co na okres... prosze doradzcie czy któraś miała taką sytuację????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 39 lat.3 lata temu stwierdzono u mnie liczne torbiele w obu piersiach od 3 do 15 mm.Zalecono usg co 3 miesiące. Nic się nie zmieniało.Do ubiegłego tygodnia.Nagle okazało się,że zaczęły rosnąć. Jedna z torbieli miał 3 cm.2 godziny temu poddałam się biopsji cieńkoigłowej.Bez żadnego znieczulenia, ale ból do wytrzymania. Czekam na wynik.Czy któraś z Was może mi powiedzieć czego nie powinnam robić po biopsji, bo lekarz zalecił mi tylko oszczędny tryb życia, a ja z tego wszystkiego nie zapytałam co ma namyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Judyta 24lat

Madziu też miałam robione biopsje i w sumie jedyne co powinnaś po nich robić to myśleć pozytywnie nie ma żadnych typowych przeciwskazań , diet ani nic w tym stylu..... mój onkolog twierdzi że torbiele w piersiach naprawde bardzo rzadko przeradzają sie w coś grożnego tak więc mam nadzieje że wszystko będzie u Ciebie ok.... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,właśnie wróciłam z kolejnej biopsji . Po dwóch tygodniach będzie wynik badania. Niepokoi mnie to iż profesor który robił mi biopsję niewiele mówił,mam zgłosić się za trzy miesiące na kolejne badanie USG. Nie dostałam żadnych innych zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Jola (43 lat) własnie wczoraj miałam USG piersi poniaważ też mam torbiele , jak się okazało mam w lewej piersi jeden torbiel chociaż pół roku temu miałam dwa . Teraz się cieszę a co będzie za następne pół roku zobaczymy ,kobietki trzeba się cieszyć tym ze żyjemy i dniem codziennym.Jeszcze jedno jestem po mastektomi piersi prawej i potrafię cieszyć sie tym że zyję więcej wiary w siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta

moja wizyta u lekarza i zrobienie usg wykazalo 2 torbiele o wielkosci 3i4 mm stwierdzil ze niesa grozne ale dal mi jeszcze skierowanie na mamografie bardzo sie boje prosze niech mi ktos powie czy musze sie bardzo bac mam 44 lata moze to jakies zmiany hormonalne sie zaczynaja jestem przerazona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beata 45

witam, ja wczoraj robiłam USG piersi i wyszło mi : dwie torbiele po 6 mm i w drugiej piersi ok 7 mm.lekarz mi powiedział że takich torbieli się nie nakłuwa po prostu nic się z nimi nie robi tylko się obserwuje następne badanie za pół roku, bardzo fajny lekarz bardzo pozytywnie mnie nastawił. badanie robiłasm na kasę chorych. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja bylam ostatnio na usg i wyszlo mi ,że mam 4 torbiele na jednej piersi,a 3 torbiele na drugiej i jednego wlókniaka.za tydzień mam iśc z tym usg do swojego lekarza kierującego.boje sie troche.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam natepujacy problem mam nadzieje ze ktos odpowie od ponad 2 miesiecy zaczela bolec mne prawa piers do twego pojawily sie promieniujace bole na ramie, prawe, plecy na wysokosci tej prawej piersi, bol szyi ciagnacy, i bol prawej nogi potem za jakis czs piers przestala bolec ale te pozostale bole nie minely bylam u dwoch lekarzy onologow ktorzy na badaniu usg stwierdili ze mam 2 torbiele i mam pytanie czy to mozliwe ze te torbiele tak moga bolec???? prosze odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

Witam , myślę że powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem ginekologiem , może on trochę cię uspokoi . Ja też mam dwa torbiele w piersiach i przed każdą miesiączką odczuwam bóle , nawet przy dotyku . Idź do lekarza , będziesz spokojniejsza . Mnie mój lekarz uspokoił i wszystko wytłumaczył . Następną wizytę mam za rok . Życzę powodzenia i dużo zdrówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandra89

Witam. Mam 22 lata. Dziś robiłam USG piersi i wykryto mi w prawej piersi torbiele. 3 mają po około 13 mm i mnóstwo malutki których jak twierdzi Pani Doktor nie da się policzyć. we wtorek idę do swojego lekarza i się okaże co dalej... ale nie ma co ukrywać, że się boję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka

Witam, mam 48 lat , od roku jestem na terapi hormonalnej a z moimi torbielami żyję od 26 .05 . 2011 ( Dzień Matki ) . Przeczytałam wszystkie Wasze linki i spokój zagościł w mojej duszy . Od dziś zasypiam spokojnie a jutro wstaję wypoczęta starając się nie * macać * moich przyjacieli . Dziękuję Wam wszystkim za Wasze linki. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×