Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Agnieszka

Miąższ tarczycy niejednorodnej echogeniczności

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka
Witam,panie doktorze mam 27lat.mam niedoczynność tarczycy,poziom tsH dwa miesiące temu dył wyrównany ,tzn.w normie. prosze o napisanie co oznacza mój wynik usg. oto wynik.prawy płat tarczycy ok 14*16*52mm,lewy ok11*13*40mm,cieśń do 3mm.miąższ tarczycy niejednorodnej echogeniczności ze zlewającymi się obszarami hypoechogenicznymi,większymi w dolnym biegunie płata prawego do 17mm,w okolicy dolno-tylnego zarysu płata prawego ognisko prawie bezechowe do 4 mm-przytarczyce.węzły chłonne w normie.leczenie prowadzi lekarz rodzinny,czy niedoczynność powinien prowadzić endokrynolog.z góry bardzo dziękuje,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej udać się bezpośrednio do endokrynologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lekarz medycyny
Droga Pani Agnieszko: P. wymiary tarczycy są nieco większe niż normalne. W Pani wypadku sugeruję udać się do lekarza endokrynologa który zaleci dodatkowe badania a następnie przepisze leki o działaniu odpowiednim do pani tsH .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Edyta
dziendobry Panie doktorze. Mam pytanie wlasnie wrócilam od endokrynologa,który dal mi opis barania usg i nie wiem jak mam rozumiec go. Chcialabym dowiedziec sie czy ten guzek to nie rak. mam 24lata . gruczol tarczycowy dwuplatowy o niejednorodnej obnizonej echogenicznosci. Plat prawy o wym ok 14.3 x 18.4 x 48.6mm Plat dolny o wym ok 16.0 x 19.4 x 39.6 mm Cieśn 6.7 mm z obszarem hypoechogenicznym o wym 7.5 x 4.1 mm Obraz USG moze sugerowac autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Okoliczne węzly chlonne nie powiększone. Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.