Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Paweł

Gastritis chronica pylori magni gradus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł
Dostałem dzisiaj wyniki z gastroskopii były to badania histopatologiczne, na których miałem napisane po łacinie takie oto nazwy : gastritis chronica pylori magni gradus - 1 gastritis chronica corporis levis- 2 Nie wiem co one oznaczają, a chciałbym się dowiedzieć co mi dolega i czy będą jakieś konsekwencje czy może powikłania z tytułu tej choroby i jak długo trzeba to leczyć, prosiłbym, aby ktoś z Państwa odpowiedział mi na moje zadane pytania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Tłumaczenie na język polski brzmi: 1- przewlekłe zapalenie błony śluzowej odźwiernika żołądka stopnia dużego 2- przewlekłe zapalenie błony śluzowej trzonu żołądka stopnia lekkiego O wynikach należy poinformować lekarza kierującego na badania. Zapewne zastosuje leczenie farmakologiczne przez około 3 miesiące (leki zmniejszające wydzielania kwasu solnego przez śluzówkę żołądka) oraz dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka. Możliwa kontrola gastroskopowa za około 3 miesiące. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariola
Moja mama ma rozpoznanie ca colli uteri gradus tertius b.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Max von Sydow
@Mariola - Rak szyjki macicy IIIB stopień zaawansowania (Rak nacieka ściany miednicy i jest przyczyną wodonercza i (lub) niewydolności nerek)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.