Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość kupis

Obrzękniety pogrubiały fałd błony śluzowej w okolicy wpustu żołądka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kupis
Hey.ama 20 lat. miałem robiona koloskopie i gastroskopie w których stwierdzono: w kolnoskopi stwierdzono jedynie pękniecia sluzówki kanału odbytu które uznano za przyczyne krwawien.-to rozumiem natomiast w badaniu gostroskopowym stwierdzono borzekniety pogrubiały fałd błony sluzowej w okolicy wpustu( pobrano wycinki do badania histo-patolog) .po 3 tyg poszłem po wynik i tam jest napisane tylko : polypus mucosus i nic wiecej.wiec ja niewiem czyto grozna zmiana.jaki stopien zaawansowania itp. co mam teraz zrobic.jak sie pytałem lekarza który mi dał te wyniki zeby mi powiedział cos o tym to on na to ze to tylko polip i to nic groznego.ale ja jakos wiem ze polipy sie usuwa w badaniu gastro albo operacyjnie a ja tego nie miałem robionego tylko pobierane wycinki miałem.co mam dalej z tym zrobic i co te wyniki oznaczają? do kogo isc z nimi i czy wogóle isc? poprosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej, aby leczeniem zajął się gastroenterolog. Rzeczywiście z opisu wynika, że nie jest to zmiana groźna, a niestety nie da się jej w całości usunąć, gdyż zajmuje większą powierzchnię. Myślę, że wystarczy okresowa kontrolna gastroskopia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.