Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rana palca i problem ze szwami


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

7 dni temu miałem szyty palec (4 szwy). Po urazie ( zbita szyba) w środkowej części rany wyszedł mi na wierzch taki jakby fałd tłuszczu i mięsa. Miejsce to nie zostało o dziwo zszyte tylko znalazło się między szwami. Do dziś miejsce to jest praktycznie otwarte i boli (nawet dotknięcie powoduje koszmarny prąd bólu- nerw?) oraz trochę krwawi. Teraz jest spory rozlany strup a pod nim jeden ze szwów. Za 2 dni mam iść na zdjęcie szwów i mam w związku z tym pytanie: co mnie może czekać? Czy jak lekarz przesunie termin zdjęcia szwów to czy wrosną (numer nici 4). Kiedy przestanie boleć? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno odpowiadać na takie pytania bez badania. Jeśli rzeczywiście rana nie jest całkowicie zrośnięta prawdopodobnie chirurg utrzyma jeszcze szwy. Taki szew nie wrośnie, na pewno zostanie usunięty najwyżej w późniejszym okresie. W czasie zranienia musiał Pan uszkodzić sobie jakiś nerw palca, regeneracja takiego nerwu trwa bardzo długo nawet około 6 miesięcy. Ból powinien powoli się wycofywać. Już powinien znacznie się zmniejszyć po usunięciu szwów, jednak może się utrzymywać nawet 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 marca równiesz uszkodziłam palec i to sprzątając na cmentarzu. Równierz coś ze środka wyszło mi na wierzch,nie wiem co lekarz z tym zrobił podczas szycia bo nie byłam w stanie patrzeć. Jutro mam ściągnięcie szwów i panicznie się boje czy wszystko będzie w porządku? i czy mój palec będzie w pełni sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że są osoby które maja większe problemy,ja po prostu pewnie jestem przewrarzliwiona.... ale palca nie mogę do końca wyprostować ani zgiąć,wszyscy mi tłumaczą ze to dlatego że szwy są nie zdjęte. Czucie jest tylko przy prostowaniu czuje jarozkby coś mnie trzymało. jak szybko * rozpuszczają* się szwy wewnętrzne????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką samą sytuację *) też 4 szwy i też na zgięciu palca *) szwy już mam zdjęte od 6 dni- NIC NIE BOLAŁO, a ja jestem przewrażliwiona *) też nie mogłam zgiąć paluszka jakby była jakaś gula pod raną- ale to jest normalne ponieważ palec się zrasta i jest stłuczony(tak mi to chirurg tłumaczył) obecnie już na ranie pojawił się strup... a to że palec piecze, swędzi czy coś takiego to jest oznaka że palec się dobrze i szybko goi *) ja mam problem bo mam ranę szarpana a ona się długo goi *) najgorsze były 2 pierwsze dni od założenia szwów... te szwy ciągnęły mnie nie mogłam nic trzymać w ręce.. żadnego ciężaru-nic...a teraz się zastanawiam czy jak już mam tego strupa czy mogę zdjąć opatrunek... bo szyny nie mam już od poniedziałku bo we wtorek pisałam testy :) pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zdjęciu szwów i ladnie zagojonej sie ranie na palcu środkowym to normalne ze palec nadal nie chce sie wyprostować? Zgina sie dobrze mam czucie tyle ze tego czucia brak przy wyprostowaniu palca wgl nie reaguje jak reszta w tej dloni czy to normalne powinnam sie martwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×