Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość magda

Dwa wyrostki w okolicy odbytu, potrzebny zabieg chirurgiczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magda
W okolicy mojego odbytu pojawiły się jakiś czas temu dwa wyrostki o długości ok.1cm. Zdarza się,że wyrostki te krwawią, zwłaszcza przy silnych parciach czy też częstym wypróżnianiu się. Na wizycie u lekarza proktologa usłyszałam, że zmiany te nie są złośliwe i nie są to też żylaki-nazwał je wyrostkami anodermalnymi. Po jakim czasie od wizyty,wyrostki nieco się powiększyły i stały się okresowo bardziej zapalne.Czy istnieje jakiś sposób na walkę z tego typu zmianami czy jest tu raczej konieczny zabieg chirurgiczny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Można z tym problemem walczyć metodami farmakologicznymi. Jeśli jednak nie przyniosą one skutku możliwe, że trzeba będzie je usunąć zabiegowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anka
Dla osób, które się zastanawiają - mi nikt nie przepisał na to żadnych leków. Poszłam do chirurga, wyciął mi i już od 4 dni mam spokój. Teraz tylko czekam aż rana się zagoi i mam nadzieję, że te wyrostki anodermalne nigdy nie powrócą. Miałam 1 też wielkości ok. 1cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Choroby odbytu zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.