Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Darek

Powiększenie najądrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek
Mam 43 lata moje problemy mam od grudnia 2008 roku. W pracy jadąc samochodem zaczęło boleć mnie podbrzusze i lewe jądro.Zrobiłem sobie badanie moczu i poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu.Lekarz stwierdził że mam kamienie dał mi antybiotyk i wysłał na USG jamy brzusznej.Z usg nic nie wyszło.Po antybiotyku bule jakby ustały.W czerwcu 2009 roku znowu zaczęło boleć mnie podbrzusze i jądro.Zrobiłem sobie badania moczu.Z których wynikało że mam biało i bakterie.Lekarz internista skierował mnie do urologa.Urolog przepisał mi Cipronex i skierował na USG jamy brzusznej i jąder.W USG wyszło że mam zatłuszczoną wątrobę,a w USG jąder, lewe nadjądrze powiększone.Urolog podejrzewał nowotwór kazał zrobić markiery i przyjechać natychmiast do szpitala na biopsię i usunięcie jądra. Jak kazał tak zrobiłem.Udałem się z wynikami do szpitala.Markiery wyszły bardzo dobre.Po obejrzeniu wyników stwierdził że za miesiąc mam się zjawić na biopsię i wycięcie jądra. Stwierdziłem że pójdę do innego urologa na konsultacje. Lekarz zapytał się jakie leki brałem i przepisał mi jeszcze Diclofenac GSK.Stwierdził że nie ma nic niepokojącego tym bardziej że markiery wyszły dobrze.Mam za pół roku zrobić sobie USG jąder.Aktualnie jestem w trakie brania leku.Nic się nie zmienia cały czas mam powiększone najądrze i trochę czasami pobolewa.Sam nie wiem co mam robić? Której opinii się słuchać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Trudno powiedzieć, która wersja jest trafna. Na pewno dobrze by było po zakończeniu leczenia powtórzyć badanie usg i ewentualnie wykonać biopsję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Choroby jąder dużo zdjęć http://www.bolimnie.com/anatomia/jader-jadra-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.