Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Monika

Neoplasma follcurale

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika
19 03 2009r prosiłam pana doktora o wyjaśnienie wyniku z usg tarczycy,chciałabym w skrócie go przedstawić:tarczyca dwupłatowa,położona prawidłowo,powiększona(prawy płat 60-65x21x25mm,płat lewy 52x19x15mm).W części środkowej prawego płata powierzchowny lity guzek 12x7mm,w części środkowo-dolnej lito -torbielowaty-38x22mm.Po obu stronach szyi węzły wrzecionowate z echogenną wnęką do24mm po stronie prawej i do 20mm po lewej. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone. Moje pytanie dotyczy konkretnie wyniku z biopsji.który niedawno otrzymałam,bo moja pani doktor nic pewnego mi nie wyjaśniła,tylko dała skierowanie na operację i powiedziała,że nie jest to guz do obserwacji. Oto wynik biopsji:1.guz w dolno-środkowej częsci płata- dgn.neoplasma folliculare (komórki pęcherzykowe o powiększonych jądrach,niektóre o przyćmionej chromatynie jądrowej,leżące pojedynczo,w grupach,tworzące liczne struktury drobnopęcherzykowe). 2.Guzek w środkowej części płata-w rozmazach widoczny koloid,komórki pęcherzykowe(normotypowe)leżące w drobnych płatach,grupach i pojedynczo,pojedyncze limfocyty i histiocyty. Konieczna weryfikacja histopatologiczna(zabieg operacyjny). Bardzo proszę o dokładne wyjaśnienie wyniku.Czy to jest rak? Operację mam zaplanowaną na27lipca.Już bardzo długo trwam w tej niepewności-chyba oszaleję.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Ostateczną odpowiedź da wynik histopatologiczny. Według wstępnego rozpoznania jest to rak pęcherzykowaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.