Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Agnieszka

Płyn w jamie otrzewnej w miednicy małej międzypętlowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka
..taki opis dostałam na usg. pozostałe organy jamy brzusznej w normie, poza torbielą o średnicy 27mm we wnęce wątroby - przylegająca do dwunastnicy i głowy trzustki. idę do specjalisty za kilka dni. co to może oznaczac? miałam wypadek 2 mies. temu- potrąciło mnie auto (z prawej strony). z rozpoznanych urazów po wypadku miałam wstrząs mózgu, uraz prawego obojczyka i niedosłuch w prawym uchu. po wypadku doszłam do siebie ale po mnw. 2 tyg. zaczęły sie biegunki i problemy z żołądkiem. w trakcie kolejnych badan wyszło że mam kamice nerwkową - dostałam cipronex, potem furagin - rzeczywiście oddawałam mocz z kamieniami (obecny wynik moczy sprzed 3-4 dni - całkowicie ok.). rozpoznano tez grzybice pochwy - dostałam antybiotyk. miałam robione dopochwowe usg - wyszło w normie (tzn. jajniki); poza nadżerką którą mam. w trakcie biegunek dwukrotnie miałam za niski potas. trafiłam do kolejnego lekarza - dostałam lek oszczędzający potas i powoli wszystko wróciło do normy - tzn. biegunki ustapiły; zaczełam jeśc w miare normalnie. w trakcie tego miesiąca większośc badań krwi miałam w normie; równiez crp; hormony tarczycy i kortyzol w normie. żołądek nie boli mnie; wypróżnienia raczej w barwie normalnej (czasem tylko są jasniejsze); nie robiłam badań na krew ukrytą ale nie zauważyłam krwi na zewnątrz. jeden raz miałam zielony stolec i niemiło pachnący ;-) ale tego samego dnia jadłam mięso którego nie jadłam od kilkunastu lat i pomyślałam że to może od tego. (tydzień wcześniej robiłam 3 razy bad na pasozyty i było negatywne). nieraz *jeździ* mi po żołądku. raz na ostrym dyżurze lekarze stwierdzili że to może infekcja lub zespół jelita draż. - miałam na jezyku żółtą plamę (i mam do dziś czyli miesiąc). ogólnie mam od tygodnia nawracające zapalenie gardła i stany totalnego zmęczenia. od 3 dni znowu mam biegunkę - mam wrażenie że jakolwiek ilośc błonnika podrażnia mi jeita (chleb waza a nawet surowe warzywa). dodam że kilkakrotnie miałam temperaturę w ciągu tych kilku tygodni ale była ona rzędu 37,1 i ja przynajmniej odczuwałam ją wtedy kiedy miałam bóle gardła więc wiązałam to z tym. nie miałam wymiotów ani mdłości. w trakcie badan brzuch był zawsze miękki (chociaż jakiś czas przed wypadkiem czułam kłucie w okolicach wyrostka ale trwało to krótko np. kilkanaście minut i mięlo). nie wiem co może by przyczyną tych stanów? czuję się źle - raz lepiej, raz gorzej. cierpię tez na dodatkowe skurcze serca - wg kardiologa wtórne od czegoś innego ale moja internistka uważa że to wyłącznie efekt nerwicy po urazowej, a nie bierze się np. z jakiejś choroby jelit lub żołądka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Płyn może być wynikiem urazu. Objawy mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość prazykwantel sprzedam
Oferuję leki przeciwpasożytnicze na tasiemce, przywry, motylice, glisty. - Prazykwantel Praziquantel Zentozide Opticide Distoside Cesol Wormicide 600mg od 2.5 zł/tabletka, 04.2020 - Yomesan Niklozamid Niclosamide Devermin Radeverm Teniarene Trédémine 500mg od 2 zł/tabletka, 4 tabletki w blistrze, 01.2022 - Meben (zamiennik Zentel Albendazole) Mebendazole 100mg od 2zl/tabletka, 03.2020 - Zentel Albendazole Zenzera 200mg od 10zl/tabletka, 2 tabletki w opakowaniu, 12.2020 Leki są kupione w oryginalnym zapieczętowanym opakowaniu, w miarę możliwości bezpośrednio od producenta w ilościach i cenach hurtowych - co przekłada się na niską cenę moich leków. Przy mniejszej ilości odliczam do torebek strunowych. Przy zakupie połowy opakowania wysyłam w oryginalnym pudełku i dołączam naklejkę. Doliczam 20 zł za lotniczą wysyłkę rejestrowaną z Tajlandii lub w przypadku wysyłki z Polski 20 zł za pobraniową. Powyżej zamówienia 200zł wysyłka bezpłatna. Jestem w stanie pobić każdą opublikowaną cenę, do tego gwarantuję pewność dotarcia leku z Tajlandii - jeśli opóźnia się przesyłka, to wysyłam zastępczą z Polski. Mogę szukać dowolnych innych leków, mniej popularnych - jakkolwiek, będą one droższe, ze względu na trudniejszy dostęp i cena detaliczna, a nie hurtowa. Jan Krongboon massagewarsaw@gmail.com www.facebook.com/kurs.tajski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.