Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Leszek

Wodniak jądra lewego, gdzie usunąć? ryzyko niepłodności?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leszek
Witam. Mam 20lat i żyję z wodniakiem jądra lewego od 7 lat *( teraz mi się strasznie powiększył, bo wcześniej nie było różnicy pomiędzy zdrowym prawym, także nie odczuwałem żadnego bólu ani dyskomfortu. Chciałbym się udać na zabieg tylko gdzie ? i usunięcie wodniaka, czy poprzez ten zabieg mogę zostać niepłodny? I czy jądro które jest otoczone wodniakiem powróci do normalnego stanu i wielkości zdrowego jądra? Czy będzie ono całkowicie usunięte? Bo w takim razie myślał bym o wstawieniu aplikantu. Proszę o szczerą odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zabiegi wodniaka jądra wykonuje się na oddziałach urologicznych. Raczej nieusunięcie wodniaka może spowodować niepłodność niż sama operacja usunięcia wodniaka. Po operacji jądro powraca do wielkości naturalnych. Nie usuwa się jądra tylko najwyżej niewielką część osłonek jądrowych. patrz: http://www.echirurgia.pl/jadra/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Leszek
Aha. Tzn jest jeszcze drugie jądro i ono także produkuję spermę więc wydaje mi się że nie do końca można zostać bezpłodnym? A może dostanę namiary do prywatnych dobrych oddziałów urologicznych na terenie Polski bo wiadomo w szpitalu mogą być kolejki :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zenon
mam 53 lata wodniak jadra lewego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.