Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod kolanem, prawego boku i z przodu nad kostką


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 34 lata. 3 tygodnie temu miałam wykonane RMI z kontrastem- 6 wkłuć, popękane naczynka, największy wylew w prawym nadgarstku. 3 dni poźniej zaczęło mnie boleć przedramię (prawe), kolejne 3 dni- obrzęk nadgarstka prawego, ból objął także ramię, łokieć wraz z lekkim drętwieniem, uczucie ciągłego zmęczenia ręki. I wizyta u lekarza- rozp. skrzep, przepisał 10 zastrzyków z fraxiparine 80 + zalecenie USG doppler- wykonane, wynik prawidłowy. Objawy się nasilały- wizyta na SORze- badania krwi + CRP (prawidłowe) + d-dimery (200 norma do 500), zaprzeczenie postawionej diagnozie, rozp, stan zapalny po wynaczynieniu kontrastu. Zalecenie- temblak + zastrzyki do końca. Kolejne dni- brak poprawy, III wizyta u lekarza- rozp. wynaczynienie, odczyn zapalny + ból od kręgosłupa (doszedł dość silny ból barku od strony obojczyka), przepisano Naklofen 75mg. Po 3 tabletkach (po I miała już być poprawa), brak poprawy. Doszedł ból prawej nogi- od kolana w dół, nie jest związany z dotykiem ani z ruchem, ciągły, również rano, po spaniu, ćmiący, uczucie zmęczenia nogi. Głównie boli pod kolanem z przodu i prawego boku i z przodu nad kostką. Wczoraj wizyta u neurologa- rozp. na podstawie opisu (bez badania)- zaburzenie przewodnictwa, skierowanie na badanie + wynaczynienie. Nogą nie chciał się zająć. Przepisał Alenerw 2x dziennie 6 tyg. Od wczoraj zaczęła pobolewać mnie również lewa noga, narazie bardzo delikatnie. Dziś zauważyłam nieduży obrzęk kostek (ale był upał, co mogło chyba mieć wpływ). Jestem po 8 zastrzykach, poprawy brak. Wszystko trwa już prawie 3 tygodnie. Bardzo proszę o jakąś radę. Czy te dolegliwości łączyć? Do kogo się zwrócić? Co to może być? Moja stałe choroby to alergie, astma, hashimoto, niedoczynność tarczycy, od roku biegunki (czekam na wizytę u gastroen.), zniesienie lordozy k. sz., wtóne zmiany zwyrodnieniowe k. pier., przebyta ch. scheuermanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiola Puławy

Witam. Artykuł sprzed roku,ale myslę ,że moja odpowiedź nie zaszkodzi,byc może ktos ma podobny problem. Moim zdaniem musi Pani zbadać dokładnie nerwy obwodowe u neurologa. Być może trzeba pobrać jakis wycinek z mięśni,jeżeli odczuwa Pani znaczne ich osłabienie. (Również u neurologa) Nie zaszkodzi też wizyta u dobrego Reumatologa. Nerwy obwodowe mogą uszkadzać również niektóre leki! Czy nie przyjmowała pani hormonów? Zwłaszcza doustnej antykoncepcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×