Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dorota

Zaczerwieniony pępek u dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota
Moja 4,5 letnia córeczka ma zaczerwieniony pępek od paru dni, nie wiem z jakiego powodu? Pytałam ją czy drapała go twierdzi, że nie. Co mam zastosować i czy powinnam udać się do lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Jeśli zaczerwienienie nie jest związane z bólem, obrzękiem, zwiększonym uciepleniem to zapewne nie dzieje się nic groźnego. Gdyby zmiana nie ustąpi samoistnie lub jeśli Panią niepokoi radzę skonsultować się z lekarzem bezpośrednio. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PATRYCJA
Zazwyczaj zaczyna się tego typu problem kiedy to po kąpieli dziecka pepek nie zostaje dobrze osuszony,zwłaszcza gdy pepuszek osadzony jest głębiej.Dostęp powietrza jest utrudniony w związku z tym jest to miejsce gdzie nie trudno o infekcję grzybiczą.Idealne miejsce dla rozwoju bakterii i grzybów. Na początek polecam przemycie zaczerwienionego miejsca spirytusem salicylowym i dokładne osuszenie a po tym zastosowanie odpowiedniej maści.W moim przypadku lekarz przepisał mi MUPIROX.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Mam ten sam problem... Moja córcia ma 14 m-cy i od 6 tygodni walczę z pępuszkiem. Oglądało ją dwóch pediatrów i dostała Mupirox. Używałam przez ponad tydzień i nic... Nie wiem co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pati
hey,ja miałam taki sam problem jak miałam 7 lat.dzis jestem stasza o 9!kiedy zauwarzyłam zmiany w moim pepku zaczełam sama sie leczec wodą utleniona i amolem o niczym nie mowiłam mamie,trwało to jakis miesciac a zniego zaczeła wydobywac sie ropa,wtedy mama zauwazyła poslismy do lekarza.diagnoza operacje brakowało 2 dni a mogłam umrzec,moj pepek był zalany cały ropa.wiec nie lechcewaszcie tego tylko szybciutko do lekarza !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nikola9lat
Mam też tak samo od jednej nocy i dnia mam w środku czerwone i chyba ropa cieknie piecze jak dotykam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.