Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Basia

Polipy jelita grubego (Polypi sigmae et recti) i dalsze postępowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Basia
Witam mam 52 lata. przez ok roku mam problemy z moim jelitem grubym. po zjedzeniu od razu musialam isc sie wyproznic przy czym pojawaila sie przy tym krew a stolec nie byl uksztaltowany. lekarz wyslal mnie na kolongoskopie i okazalo sie ze sa liczne polipy i jednego usunieto o srednicy 0,4cm.wyjasnienie napisano taki:Polypi sigmae et recti. powiedziano mi ze zabrano hist-pat.III do badania i za ok 3 tyg. beda wyniki. I tu mam pytania. Jaka bedzie dalsza procedura czy moze sie okazac ze to rak złośliwy, czy bedzie trzeba przeprowadzic jakis zabieg np operacje czy endoloskopie, jak leczyc podane zjawisko - co robic dalej. I jeszcze jedno pytanie- w okolicy pach wyczuwam od pewnego czasu guzy czy to tez moze mniec jakis zwiazek pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Rozpoznanie to polipy esicy i odbytnicy. W okolicy pach wyczuwane zmiany mogą odpowiadać powiększonym węzłom chłonnym. Prawdopodobnie czeka Panią zabieg usunięcia polipów. Należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.