Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marta

Grudki chłonne w jelicie grubym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta
Witam! Mam 25 lat i jestem leczona od dziecka na Colitis ulcerosa susp. Od 6 lat nie biorę żadnych leków i czuję się w miarę dobrze ale bywają dni gdzie wymiotuje i odczuwam bardzo silne bóle brzucha (rzadko 1 na 2 miesiące). W tym czasie 6 lat bez leków urodziłam zdrowego synka. teraz miałam wykonaną kolanoskopię oto wynik: 1. Fragmenty nieco obrzękniętej błony śluzowej jelita grubego z dwiema grudkami chłonnymi (wynik z esicy). 2. Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z pojedynczymi grudkami chłonnymi (wynik z odbytnicy). Bardzo proszę o interpretację z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wynik badania świadczy o zapaleniu błony śluzowej jelita grubego, ale niewielkiego stopnia. Trzeba ten wynik zinterpretować jeszcze z gastroenterologiem. Raczej powinno się wprowadzić niewielkie dawki leków typowo działających na stan zapalny jelita grubego (np. mesalazyna)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Proszę o przetłumaczenie i interpretację wyniku kolonoskopi: Fragmenta(2) mucosae intestini crassi cum inflammatione chronica non - specificae gradus minoris, oedema et haemorrhagiae recentes dispersae laminae propriae. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.