Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie lewego uda po laparoskopowej operacji lewostronnych żylaków powrózka nasiennego


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu miałem laparoskopową operację usunięcia lewostronnych żylaków powrózka nasiennego. Od tego czasu odczuwam *drętwienie* górnej części lewego uda związane z żyłami biegnącymi przez tą część ciała (tak wynika z mojej pobieżnej lokalizacji tych *zaburzeń czucia*). Na kontroli lekarskiej miałem zrobione USG, które nic nie wykazało. Lekarz sprawdzał mi również krążenie- wszystko jest w porządku. Chciałbym się zapytać czy po operacji jest to normalne i po jakim czasie minie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Niestety trudno jest powiedzieć czy takie zaburzenia czucia w ogóle miną. Niewielka część chorych po zabiegu odczuwa tego typu dolegliwości przez wiele lat. Najczęściej ustępują w ciągu 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie. Operacje wyżej wymienioną miałem około tygodnia temu. Drętwienie górnej części uda również u mnie występuje. Powyższa odpowiedź wyjaśniła te kwestie, jednak moje pytanie nieco się różni. Jak ma się to drętwienie nogi do sportu ? Czy ogranicza to w jakikolwiek moją funkcjonalność fizyczną (Sztuki walki) ? Czy istnieje jakaś możliwość pogorszenia tego stanu poprzez wysiłek fizyczny bądź jakikolwiek inny sposób. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem żylaki ostatniego stopnia nawet nie 3 a 4!!! :) Miałem dziwne bóle ukłucia w lewej nodze było to nie do wytrzymania. Minęło po 3 miesiącach całkowicie a bóle ustąpiły 2 tyg po operacji laparoskopowej dlatego ze używałem takiej lampy co swieci na czerwono i daje ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×