Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle żołądka opasające klatkę piersiową aż po kręgosłup i wymioty krwią


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę o poradę ponieważ byłam u lekarza z swoim problemem, ale niestety nie zlecił mi żadnych badań, dał lekarstwa rozkurczowe na żołądek, a sprawa z jaką się borykam to bóle żołądka, które powtarzają się raz na 2 miesiące trwają około 3-4 dni ból jest dość intensywny. Powodujące ból brzucha opasający aż po kręgosłup i czasami trudności ze złapaniem oddechu, czasami te ataki są bardziej silniejsze i przez 4 dni po jakimkolwiek posiłku powodują wymioty nawet po herbacie czy wodzie, po tym okresie wszystko wraca do normy, aż do następnego ataku, ostatnio nawet bez ataku wymioty były wyłącznie samą jasną krwią, byłam nawet kiedyś na ostrym dyżurze, ale usg nic nie wykazała, nadmieniam iż nie posiadam już pęcherzyka żółciowego, 15 lat temu został usunięty, jak również nie spożywam tłustych pokarmów, jadam 3 razy dziennie i nie wiem co mam zasugerować swojemu lekarzowi, aby zlecił mi badania, bo nie chcę przyjmować lekarstw nie znając powodu mojej choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem dolegliwości mogą być zmiany zapalne, nadżerki lub owrzodzenia w zakresie śluzówki przełyku, żołądka lub dwunastnicy. Dlatego najlepszym badaniem byłoby wykonanie gastroskopii celem oceny struktur anatomicznych opisywanych przeze mnie powyżej. USG jamy brzusznej nie uwidoczni patologii w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego, dlatego to badanie było w zakresie normy. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×