Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie-bark bez kontrastu


Rekomendowane odpowiedzi

LEWY STAW Przestrzeń podbarkowa w badaniu statycznym jest szerokości 3 mm. Śladowa ilość płynu widoczna jest w kaletce podbarkowo-podnaramiennej z odczynowym pogrubieniem błony maziowej.

Pęknięcie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego (SST) na odcinku długości około 20 mm, szerzące się od powierzchni stawowej / dolnej ścięgna i obejmujące powyżej 50% jego grubości - uszkodzenie typu PASTA. Ponadto widoczne są zmiany tendinopatyczne SST z niejednorodnym podwyższeniem sygnału i odcinkowym zatarciem struktury ścięgna. Tendinopatia ścięgna mięśnia podgrzebieniowego (IST) oraz ścięgna mięśnia podłopatkowego (SSC) z nieznacznym podwyższeniem i odcinkowym zatarciem struktury ścięgien. Obraz pozostałych ścięgien i mięśni stożka rotatorów w normie. Tendinopatia ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia (LHBT) z nieznacznym podwyższeniem sygnału ścięgna. Przyczep łopatkowy i ciągłość LHBT są zachowane. Zwiększona ilość płynu szerokości do 5 mm widoczna jest w pochewce LHBT. Obrąbek stawowy bez widocznych uszkodzeń. Chrząstka stawu ramiennego bez zmian.

Prawidłowa ilość płynu w jamie stawu ramiennego. Drobne torbiele podkorowe wlk do 7 mm, nierówności warstwy korowej oraz niewielki obrzęk szpiku kostnego w guzku większym kości ramiennej. Obraz pozostałych struktur stawu ramiennego w normie. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego.

Co mnie czeka? Proszę o konsultację

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×