Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

prośba o interpretacje opisu, woda w kolanie bez przyczyny


Radoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

witam, bardzo bym prosił o możliwość interpretacji wyników usg stawu kolanowego. od dwóch tygodni zbiera mi się woda i trochę boli, teraz się uspokoiło ale nie znam przyczyny tego stanu, bardzo dużo i na ciężkim biegu jeżdżę codziennie rowerem i dosyć forsuje nogi, lecz nie mam pewności czy to może być od tego. dostałem dzisiaj wyniki badania tzn opis i jesli ktoś mógłby się wypowiedzieć to bardzo byłbym wdzięczny. termin u ortopedy mam dopiero za 3 tygodnie, nie wiem co poczynić ani jak zniwelować ryzyko urazu do tego czasu, stad zwracam się o pomoc.

opis wyniku:

badanie stawu kolanowego prawego.

Znacznie zwiększona ilość płynu w stawie obrzęku biony maziowej.  Zarysy kostne rzepki oraz nasad klykci k udowej i piszczelowej prawidłowe  Ustawienie rzepki dość wysokie, poza tym rzepka z cechami nieznacznej lateralizacji, nasilającej się po napięciu mięśnia 4-głowego uda. Ścięgno m. 4-glowego uda, troczki rzepki o prawidłowej echostrukturze oraz więzadło właściwe  rzepki - prawidłowe  Prawidłowe ukształtowanie udowej powierzchni stawu rzepkowo-udowego.  Chrząstka na udowej powierzchni stawu rzepkowo-udowego oraz na powierzchniach  obciążanych kłykci kości udowej w badalnym zakresie o z cechami chondromalacji II stopnia.  Więzadło poboczne piszczelowe zachowane, bez zmian pourazowych.  Łąkotka przyśrodkowa zmieniona przeciążeniowo z cechami przebytej szczeliny pęknięcia w trzonie.  Więzadło poboczne strzałkowe prawidlowe.  Ścięgno m. 2-glowego uda, ścięgno m. podkolanowego oraz pasmo blodrowo-piszczelowe bez zmian pourazowych.  Łąkotka boczna prawidłowa. W badaniu czynnościowym więzadło krzyżowe przednie wydolne.  Więzadło krzyzowe tylne o prawidłowym zarysie.  Dół podkolanowy-wolny.

 

bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam. będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×