Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Większe i twardsze jądro


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat i zastanawiam się czy to normalne ,że moje prawe jądro jest większe od lewego a pozatym wydaje mi się ,że prawe jądro jest twardsze od lewego (ale pewny nie jestem).Nie czuje bólu tylko przy ściskaniu jąder ze średnią siłą w niektórych miejsach czuje lekki ból w brzuchu (najczęściej są to miejsca przy najądrzu). Na lewym jądrze występuje o wile więcej żył niż na prawym. Czy twardsze większe jądro może być znakiem ,że to rak ? Czy jest to możliwe w wieku 16lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyłem jądra domowym sposobem no i wiadomo ,że dokładne to nie będą wyniki ale wygląda to tak : (w mm) Lewe:48x30x25 , Prawe:52x32x27 Jak już wspomniałem na lewym jądrze występuje więcej żył więc mogą one troche dodawać ale starałem się to zrobić w miarę dokładnie by ująć same jądro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo mała różnica w wielkości jąder. W granicach normalności. Zawsze jednak zwiększona twardość jądra może świadczyć o podejrzeniu procesu nowotworowego. Trzeba o tym problemie poinformować rodziców i udać się najlepiej na konsultację do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu miałem robione USG jader aby wykluczyć żylaki. Wyszło że jestem wszystko w porządku. Lekarz powiedział że moje jądra są całkowicie zdrowe. Mam jednak pytanie. Czy jeżeli moje lewe jądro jest większe od prawego to powinno być też troszke twardsze ? To normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jądra z reguły są asymetryczne czyli mogą być o nierównej wielkości, a także i o niejednorodnej konsystencji (niewielkie odchylenia). Jest to dość typowe. Jeśli masz wątpliwości skonsultuj się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×