Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Michał

Większe i twardsze jądro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał
Witam mam 16 lat i zastanawiam się czy to normalne ,że moje prawe jądro jest większe od lewego a pozatym wydaje mi się ,że prawe jądro jest twardsze od lewego (ale pewny nie jestem).Nie czuje bólu tylko przy ściskaniu jąder ze średnią siłą w niektórych miejsach czuje lekki ból w brzuchu (najczęściej są to miejsca przy najądrzu). Na lewym jądrze występuje o wile więcej żył niż na prawym. Czy twardsze większe jądro może być znakiem ,że to rak ? Czy jest to możliwe w wieku 16lat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
zmierzyłem jądra domowym sposobem no i wiadomo ,że dokładne to nie będą wyniki ale wygląda to tak : (w mm) Lewe:48x30x25 , Prawe:52x32x27 Jak już wspomniałem na lewym jądrze występuje więcej żył więc mogą one troche dodawać ale starałem się to zrobić w miarę dokładnie by ująć same jądro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cris
Tez tak mam:) jak Ty i tez niewiem czy to normalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To bardzo mała różnica w wielkości jąder. W granicach normalności. Zawsze jednak zwiększona twardość jądra może świadczyć o podejrzeniu procesu nowotworowego. Trzeba o tym problemie poinformować rodziców i udać się najlepiej na konsultację do urologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonimmm
Mam 17 lat i mam taki sam problem mam troche wieksze jadro oraz troche twardsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz
Pare dni temu miałem robione USG jader aby wykluczyć żylaki. Wyszło że jestem wszystko w porządku. Lekarz powiedział że moje jądra są całkowicie zdrowe. Mam jednak pytanie. Czy jeżeli moje lewe jądro jest większe od prawego to powinno być też troszke twardsze ? To normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jądra z reguły są asymetryczne czyli mogą być o nierównej wielkości, a także i o niejednorodnej konsystencji (niewielkie odchylenia). Jest to dość typowe. Jeśli masz wątpliwości skonsultuj się z urologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.