Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizny pooperacyjne - jak z nimi postępować? metoda laparoskopowa czy klasyczna?


Gość Martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam kilka pytań i nadzieję, że choć na część z nich otrzymam odpowiedz. Mam 21 lat 4 maja br. przeszłam operacje poszerzenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego prawostronnego metodą klasyczną. Zbliżają się wakacje a więc i wyjazdy nad morze, czy w takim wypadku powinnam chronić bliznę przed promieniami słonecznymi?Jaki jest najodpowiedniejszy odstęp czasu między wygojeniem się blizny a opalaniem?( nad morzem lub solarium)Blizna jest nadal lekko zaczerwieniona ale bardzo ładnie zagojona.Od początku nie miałam z nią żadnych problemów. Dodatkowo stosuję na nią żel na blizny Dermabliz- czy jest on odpowiedni? Za jakiś czas muszę przejść jednak kolejny zabieg poszerzenia połączenia lewostronnego(stwierdzono bowiem u mnie obustronną wadę), nie wiem jednak czy wybrać metodę klasyczną czy laparoskopową.O tej drugiej nie nasłuchałam się zbyt pozytywnych opinii.Dlatego proszę o poradę i w tej kwestii. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Laparoskopia jest to zabieg mniej inwzayjny, bardziej estetyczny i lepiej się go przechodzi.Osobiście miałam robiona laparoskopie i jestem bardzo zadowolona. Już na drugi dzień po zabiegu czułam się rewelacyjnie. Nie slyszałam do tej pory ani jednego złego słowa na temat laparoskopi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×