Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta przy nowotworze wątroby


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

Proszę o wskazanie diety dla osoby o poniższej sytuacji: rak esicy CS IV przerzuty do wątroby i podejrzenie przerzutów do płuc, stan po resekcji esicy z powodu perforacji jelita grubego i zapalenia otrzewnej. Stan po chtch (IV x CLF) - progresja zmian w wątrobie; stan po chtch (II x Folfox + III z Avast) - progresja zmian w wątrobie i progresja zmian przerzutowych w płucach. Niestety leczenie nie przynosi rezultatów a pacjentka jest osobą młodą i oprócz bólu po jedzeniu nie odczuwa innych dolegliwości. Wydaje się, że właśnie jedzenie powoduje bóle. Wiemy, że nie można jeść soli, pić alkoholu, a najlepiej jeść gotowane warzywa. Nie wiem czy można jeść wszystkie warzywa, co z owocami, czy tylko w formie przecierów, czy dozwolone są soki? Słyszałam coś o pestkach moreli, ale wierzyć się nie chce aby to mogło pomóc. Czy mogę prosić Pana o konkretne wskazanie diety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem w pełni ekspertem, więc powinienno się to w pełni skonsultować jaką dietę się wprowadza w takich przypadkach. Z Jednakże jestem pewna jednego! Jest masę warzyw, które będą dla osoby chorej w pełni odpowiadały w zależności od tego w jakim jest obecnie stanie - czy są przerzuty, jeżeli tak to na co i gdzie? Każda witamina, jak i każdy owoc, bądź warzywo może być bardziej wskazane w konkretnych przypadkach, zaś w przypadku przerzutów do wątroby najlepiej będą służyć zielone warzywa, takie jak brokuł, szpinak. Mają one w sobie dużą zawartość chlorofilu, witaminy C, potasu i żelaza, a te są w obecnym stanie są bardzo łaknione przez chory organizm. Obecnie prócz samej diety, gdy rokowania raka jelita grubego są naprawdę niekorzyste, a nawet chemioterapia, nie może sobie poradzić z takim przypadkiem są wykorzystywane nieco inne sposoby leczenia - np. radioembolizacja. Leczenie to w porównaniu do chemioterapii leczy punktowo, a nie przyczynia się również do zabijania komórek i tych dobrych w całym ciele Dla zainteresowanych jest możliwość otrzymania takiej terapii za darmo https://pratia.com/nasze-badania/rak-jelita-z-przerzutami-do-watroby/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×