Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jadwiga

Złamanie patologiczne kości śródstopia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jadwiga
Od pewnego czasu boli mnie prawa noga. Pojawił się również obrzęk ograniczający zginanie palców- zaczęłam utykać. Poszłam do lekarza rodzinnego. Zrobiłam wyniki ogólne i rentgen prawej stopy. Wyniki są następujące: ogólnie morfologia w normie, OB- 10 mm/h, CRP- 0,20 mg/dl. Opis prześwietlenia: złamanie trzonu IV kości śródstopia podgłowowo, zmiany osteolityczne głowy kości, w tym geody, podwichnięcie stawu śródstopno- paliczkowego, poszerzenie cienia tkanek miękkich- prawdopodobnie nałożenie się zmian pourazowych na zmiany zapalne stawu. Zniekształcenie głowy II kości śródstopia, nadżerki powierzchni stawowej, przewężenie szpary stawu śródstopno- paliczkowego (zmiany sugerujące przebycie martwicy jałowej KohlerII). Stopa poprzecznie płaska. Lekarz rodzinny skierował mnie do chirurga, bo do ortopedy czeka się ok. 3 miesiące. Chirurg jednak z dopiskiem PILNE! wysłał mnie do ortopedy. Ortopeda przyjął mnie i w trybie PILNE! skierował na tomograf. Ja nadal nie wiem, co się dzieje i BOJĘ SIĘ. Boję się strasznie! Do badania jeszcze kilka dni, a ja płaczę po nocach, do głowy przychodzą mi najgorsze myśli, bo czytając informacje w Internecie nabieram przekonania, że proces, jaki zachodzi w moich kościach ma podłoże, o którym nawet nie chcę myśleć. Jak przetrwać to wszystko psychicznie, czy faktycznie tylko te Internetowe wersje wchodzą w rachubę? Jakie są w tej sytuacji rokowania? A co z drugą stopą? Nikt jej nie ogląda, nie bada, a może w niej to samo, co w prawej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Tomograf zostanie wykonany w celu wykluczenia podłoża nowotworowego np. szpiczaka i innych procesów, które mogły by wywołać takie złamanie. W zsadzie po takiej tomografii będzie można powiedzieć coś więcej, a już na pewno lekarz, który Panią kierował mając więcej danych odpowie na te wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jadwiga
Moje wątpliwości i strach nie rozwiały się. Tego właśnie obawiałam się. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Darek
Ja mam właśnie to samo - ból zaczął si e tak z dnia na dzień, bez żadnego urazu. Nadpękła mi II kość śródstopia bez żadnej przyczyny. Tak samo trafiłem do ortopedy z dopiskiem pilne - teraz szukam szpitala w którym zrobią mi tomografię... Jak długo czekałaś na wykonanie badania??? Znasz może już wyniki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.