Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeciwwskazania do pracy fizycznej przy chorobie Leśniowskiego-Crohna


Gość Emilia

Rekomendowane odpowiedzi

Pani Doktorze, Chciałabym zapytać czy istnieją konkretne profesje,bądź też ich grupy, których nie powinni wykonywać chorzy na chorobę Leśniowskiego-Crohna? Jakie konsekwencje przy tej chorobie może spowodowac wykonywanie pracy wymagającej codziennego dużego wysiłku fizycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konkretnych zawodów, zajęć zawodowych, które byłyby przeciwwskazane w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna w fazie przewlekłej, poddającej się leczeniu. Oczywiście w zależności od fazy choroby (stan objawowy, zaostrzony, ostry) możliwe, ze będą konieczne zwolnienia lekarskie z pracy. Praca fizyczna nie jest przeciwwskazana i nie powinna mieć zasadniczego wpływu na chorobę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałam fizycznie i choroba miała wpływ na pracę. Praca na 3 zmiany przy tej chorobie raczej nie jest wskazana. Po staniu 8h na nogach (a szczególnie na 3 zmianie). Na drugi dzień nie mogłam już się podnieść z łózka. Oczywiście ból i duża gorączka. Dla takich osób nadaje się jedynie lekka praca biurowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś otrzymałam orzeczenie mojej córki lat 15 gdzie dostałam tylko zasiłek pielęgnacyjny.a córka chora jest na chorobę lesniowskiego jest na diecie wyłącznie modulen bez jedzenia naturalnego.posiłek(mleko) przygotowywane co dwie godz.i gdzie tu sprawiedliwość na modulen lekarstwa wydalam 1000 zł na miesiąc lekarz wypisal zaświadczenie że to choroba przewlekła że dziecko potrzebuje stałej opieki.ale pan doktor hahaha pediatra stwierdził że jest możliwa poprawa.i dziecko dostaje tylko 153 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś otrzymałam orzeczenie mojej córki lat 15 gdzie dostałam tylko zasiłek pielęgnacyjny.a córka chora jest na chorobę lesniowskiego jest na diecie wyłącznie modulen bez jedzenia naturalnego.posiłek(mleko) przygotowywane co dwie godz.i gdzie tu sprawiedliwość na modulen lekarstwa wydalam 1000 zł na miesiąc lekarz wypisal zaświadczenie że to choroba przewlekła że dziecko potrzebuje stałej opieki.ale pan doktor hahaha pediatra stwierdził że jest możliwa poprawa.i dziecko dostaje tylko 153 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×