Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

Promieniujący ból jądra, żylaki? zapalnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin
Witam! Mam 25 lat. Pracuję całymi dniami przy kompie. Nie mam ostatnio czasu na sport. Ważę 99 kg przy 186 cm wzrostu. 3 tygodnie temu zaczęło mnie boleć lewe jądro. Ból jakby wewnątrz. Nie boli przy dotykaniu. Nie mam i nie miałem gorączki. Po tygodniu udałem sie do lekarza 1-ego kontaktu, a potem ze skierowaniem do urologa. Po wstępnych badaniach urolog stwierdził, że ból może być spowodowany uderzeniem (zasugerowałem uderzenie klamrą paska). Wykluczył stan zapalny i zdziwił się, że boli mnie to mniejsze jądro (lewe jest znacznie mniejsze od prawego). Badania usg wykazały: Skóra moszny niepogrubiona. Echostruktura i wielkość obu jąder prawidłowa. Zwiększony przepływ w lewym jądrze - obraz usg może odpowiadać zmianą zapalnym. Najądrza w normie. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w osłonkach obu jąder. Żyły splotu wiciowatego po stronie lewej poszerzone do 0,24 cm, nie poszerzają się przy próbie Valsalvy. Wróciłem z wynikami do urologa: diagnoza: zapalanie jądra, zapalanie najądrza oraz zapalenie jądra i najądrza bez ropnia. Urolog zapisał leki: Cipronex i Ketonal. Ketonal nieco ogłupił ból, ale nadal *pobolewało*. Gdy skończył się antybiotyk ból nadal się utrzymywał poszedłem do urologa (innego). Przejrzał wyniki usg, wysłuchał mnie i stwierdził iż mogą się tworzyć żylaki powrózka nasiennego (pomimo próby Valsalvy). Przepisał mocniejszy antybiotyk. Kazał dokończyć Ketonal, i tabletki na żylaki (Otrex). Mija prawie tydzień jak to biorę, ale nie widzę poprawy. Ból promieniuje do lewego jądra w stronę pachwiny, węzłów chłonnych, a dziś w dolną część kręgosłupa. Często ból tych narządów zagłusza ból jądra. Ból ustępuje - łagodnieje podczas gorącej kąpieli i na całe szczęście w łóżku. Oddawanie moczu i nasienia ;) nie powoduje bólu. Charakterystyka bólu: o różnym nasileniu, *pulsujący*. Najbardziej martwi mnie to, że praktycznie Ketonal 100-ki - 2 razy dziennie nie pomaga, gdzie normalnie od czasu do czasu jak wezmę pół apap-u na ból głowy jest OK. Moje pytanie: Na co wg. Pana wskazują opisane przeze mnie dolegliwości? Co mam zrobić, aby ból ustąpił? Czemu jeszcze mnie to nadal boli pomimo leczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stappler
Z tego co Pan opisuje nie zauważyłem czy wykonano Panu badanie USG jamy brzusznej ze zwróceniem szczególnej uwagi na układ moczowy (nerki, moczowody, pęcherz moczowy) oraz badanie ogólne moczu. Objawy jakie Pan opisuje mogą sugerować kamicę układu moczowego lub jakiś przewlekły stan zapalny w nim występujący. Dla wykluczenia bólów odkręgosłupowych Rtg odcinaka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa (czasem bóle związane z korzeniami nerwowymi wychodzącymi z kręgosłupa promieniują aż do moszny). Musi Pan zdać sobie sprawę, że leczenia zapalenia jądra i najądrza jest procesem czasami długotrwałym i opornym na leki. Trzeba wspomagająco nosić obcisłe majtki i podczas spoczynku pod mosznę kłaść ręcznik, aby jądra były wyżej położone od ciała. Może trzeba zmienić środek przeciwbólowy i przeciwzapalny na inny (nie wszystkie skutkują). Jeśli jednak przyczyną dolegliwości są rzeczywiście żylaki powrózka nasiennego najbardziej skutecznym sposobem leczenia jest operacja. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max
Witam Czy zylaki w twoim przypadku sa widoczne golym okiem? sa wyczuwalne? Robiles moze badanie nasienia zeby zobaczyc czy maja wplyw na nasienie? Masz dzieci? Sorki ze duzo pytan ale tez mam ten problem */

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian 16 lat
Witam Dzisiaj dostałem silne uderzenie w jądra z piłki . Było to jakieś 4 godz temu, a co mi się nigdy nie zdarzało, nadal boli . Gdy sprawdziłem czy wszystko dobrze, zauważyłem, że prawe jądro jest wyżej i moszna wydaje się ** luźniejsza **, natomiast lewe jest dużo niżej i moszna jest jakby napięta, tak jakby mi było zimno. Zawsze, gdy zarobiłem z piłki ból przechodził po max 3 - 5 min . Boję się, że to coś poważniejszego, proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapler
To raczej tylko niewielkie stłuczenie jąder. Z tego co opisujesz nie wynika nic niepokojącego. Ból powinien w przeciągu 1-2 dni minąć. Jeśli nie minie radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam
Mam dziwne uczucie bólu, ciepła w jądrach... (dodam , że kilka dni wcześniej masturbowałem się po kilka razy dziennie) aż we wtorek, po masturbacji poczułem ból, który nie chce przejść taki dziwny, jakby ciepły, piekący ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł
Witam Serdecznie. Chciałbym odnieść się do postu Marcina, który pierwszy opisał sytuację. Mianowicie mam 19 lat, 194 wzrostu i 96 kg wagi, właściwie mam ten sam problem lecz z prawym jądrem, to znaczy ból promieniuje na prawe jądra a dokładnie boli mnie okolica pachwiny. Byłem u urologa i stwierdził że mam ZAKRZEP w żyle podwróżka nasiennego, przepisał mi antybiotyk oraz czopki, po braniu tych lekarstw ból zniknął, niestety 2 tygodnie po przestaniu zażywania lekarstw ból powrócił, lecz nie promieniuje na prawe jądro, boli tylko okolica pachwiny. Dodam również że tak jak Marcinowi pomaga mi gorąca kąpiel oraz podczas leżenia też ból ustępuje. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest ten ZAKRZEP w żyle i czym jest on spowodowany i ogólnie co mam z tym robić? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mm
Witam mam problem podobnego typu okolo rok temu mialem bol jadra lewego,promieniowanie oraz maly gozek po wizycie u lekarza gp poniezwa jestem w irlandi skierowal mnie na usg oraz przepisal leki na zapalenie ,objawy ustaly,od jakiegos czasu znowu czuje promieniowanie ale gozka juz nie ma,acha na przeswietleniu ktore robilem wtedy lekarz stwierdzil ze niec nie pokojacego nie ma a to co jest w srodku rozpadnie sie po lekach ktore biore,jednak okres leczenia byl krotki trwal ok 3 tyg.czy to moze byc nie doleczenie??prosze o odp.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×