Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbielka sutka lewego u nastolatki


Gość agata

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej byłoby wykonać biopsję cienkoigłową torbieli celem badania histopatologicznego, a co za tym idzie dojdzie do opróżnienia torbieli i być może wygojenie jej. O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wieku 12 lat wykryto torbiel właśnie w lewej piersi blisko sutka. Poszłam na biopsję cienkoigłową i po problemie. Nie rozumiem czemu ludzie tak z tym zwlekają. Prawie nic nie czuć, a po zabiegu boli 100x mniej niż po szczepionce przeciw np. grypie. Najlepiej zrobić to od razu po wykryciu( tak jak ja), bo później torbiel się powiększa i do zabiegu potrzebna będzie większa igła. Większa igła = większy ból. Aha, obecnie mam 13 lat i żadnej nowej torbieli *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno tez wykrylam maly guzek pod lewym sudkiem.Wystraszylam sie,mam dopiero 16 lat i pomyslalam,ze moze to byc nowotwor.Z sudka wyplywala brazowobrudna wydzielina,pojechalysmy z mama do onkologa,tam lekarka wykryla ropniaka i torbiel,chudsza igla przebila ropien,a grubsza oproznila plyn,ktory znajdowal sie w torbieli.2 razy dziennie smaruje kanalik zelem,zeby plyn wyplywal.Za 10 dni przyjda wyniki czy czasem nie mam gronkowca. Na razie jest wszystko dobrze,jesli jednak zaczne mi to puchnac,zaczerwieni sie albo bede miala goraczke beda musieli mnie ciac. Wszystkim dziewczynom,ktore poczuja nawet malutki guzek w piersi radze od razu do sprawdzic,zeby pozniej nie wyniklo z tego cos gorszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×