Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość agata

Torbielka sutka lewego u nastolatki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agata
Co mam robić mam córkę 11 lat wkryto u niej torbielke sudka najpierw wielkości 0,5m za miesiąc powiekszyla się o 0,4m co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej byłoby wykonać biopsję cienkoigłową torbieli celem badania histopatologicznego, a co za tym idzie dojdzie do opróżnienia torbieli i być może wygojenie jej. O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasieka
U mnie w wieku 12 lat wykryto torbiel właśnie w lewej piersi blisko sutka. Poszłam na biopsję cienkoigłową i po problemie. Nie rozumiem czemu ludzie tak z tym zwlekają. Prawie nic nie czuć, a po zabiegu boli 100x mniej niż po szczepionce przeciw np. grypie. Najlepiej zrobić to od razu po wykryciu( tak jak ja), bo później torbiel się powiększa i do zabiegu potrzebna będzie większa igła. Większa igła = większy ból. Aha, obecnie mam 13 lat i żadnej nowej torbieli *)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AleX
Niedawno tez wykrylam maly guzek pod lewym sudkiem.Wystraszylam sie,mam dopiero 16 lat i pomyslalam,ze moze to byc nowotwor.Z sudka wyplywala brazowobrudna wydzielina,pojechalysmy z mama do onkologa,tam lekarka wykryla ropniaka i torbiel,chudsza igla przebila ropien,a grubsza oproznila plyn,ktory znajdowal sie w torbieli.2 razy dziennie smaruje kanalik zelem,zeby plyn wyplywal.Za 10 dni przyjda wyniki czy czasem nie mam gronkowca. Na razie jest wszystko dobrze,jesli jednak zaczne mi to puchnac,zaczerwieni sie albo bede miala goraczke beda musieli mnie ciac. Wszystkim dziewczynom,ktore poczuja nawet malutki guzek w piersi radze od razu do sprawdzic,zeby pozniej nie wyniklo z tego cos gorszego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.