Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ALICJA

Śluzak wyrostka robaczkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ALICJA
Moja mama jest po operacji śluzaka wyrostka robaczkowego proszę napiszcie mi co to jest takiego bardzo sie o nią boje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Śluzak rzekomy otrzewnej jest to rzadko występujący, nietypowy nowotwór, charakteryzujący wytwarzaniem dużej ilości śluzowej i galaretowatej treści w jamie otrzewnej. Śluzak rzekomy otrzewnej jest rzadkim nowotworem. Powstaje w następstwie pęknięcia rzekomośluzakowatego torbielako-gruczolaka jajnika lub torbieli śluzowej wyrostka robaczkowego lub pęcherzyka żółciowego. Występuje 2 razy częściej u mężczyzn. W 30% przypadków stwierdza się śluzowy guz jajnika, w 10% stan przebiega razem z zapaleniem wyrostka robaczkowego. całość pod adresem: http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt1664.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alicja
witam ale co mam przez to rozumieć jest to coś grożnego czyżby był to rak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To łagodna zmiana nowotworowa. Całkowite wycięcie powoduje wyleczenie zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alicja
witam raz jeszcze a czy spotkałeś sie już ze śluzakiem wyrostka robaczkowego że nowotwór był złośliwy?????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SALVA
Hej, Alicjo bez obaw, po leczeniu operacyjny oraz zaleceniach poszpitalnych nie a ryzyka nawrotu. Przeszłam to i jestem już 5 lat w remisji- niestety ze względu na rzadkość tego nowotworu lekarze najczęściej nie potrafią powiedzieć wiele. Niemniej jednak usunięty pozwala dalej żyć. Niech Twoja Ma dba o siebie, wykonuje regularne badania i z pewnością wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bogi
Mialam go i usuniety nie daje juz zadnych objawow .Po operacji minelo juz 5 lat ,zyje i jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.