Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

GUZEK W KROCZU


oliwia.szerepko22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wykryłam u siebie guzek, jest miękki i owalny i delikatnie porusza się pod palcami. Wielkość około 1cm. Zlokalizowany jest po prawej stronie od odbytu, czyli w kroczu, dokładnie między odbytem a pochwą i jakby przylega do odbytu, ale nieznacznie bo w zasadzie można nim ruszać, więc można jakby "odciągnąć" go od zewn ścianki odbytu i wtedy poczuć jego kulistość. Jest dosyć głęboko, trzeba mocniej przycisnąć skórę, aby go poczuć. Mam problemy z załatwianiem od czasów podstawówki, teraz mam 22 lata. Sporadycznie pojawiają mi się krwawienia po oddaniu stolca, jakby na koniec pojawia się trochę żywej krwi. Robiłam z 5 lat temu test na krew utajoną i nic nie wyszło. Wyczuwam też delikatne zgrubienie jakby mały guzek tuż przy wejściu do odbytu. Kiedyś na badaniach doktor stwierdziła, że prawdopodobnie to hemoroidy, bądź szczelina odbytu. Stolec oddaje nieregularnie od zawsze, miewam wzdęty brzuch i dużą ilość gazów, a te krwawienia naprawdę sporadycznie np 2 razy w roku. Zwykle jak pojawi się krwawienie to trwa kolejne 2 dni przy oddawaniu stolca, ale nie ma na to u mnie reguły. Krwawienie może ustąpić również od razu z tym bywa różnie. Jestem zaniepokojona guzkiem, co to może być? Planuję wizytę u ginekologa, ale muszę trochę zaczekać bo terminy zajęte. Dodam, że mam aktualnie zapalenie pęcherza, które trwa od 3 dni i już praktycznie ustąpiło. Czy to może mieć związek? Dodatkowo przez ostatni tydzień miałam dziwne sytuacje wypróżnieniowe, mianowicie jadłam za 2wóch a nie miałam ŻADNEGO parcia na toaletę, wychodziły ze mnie mikroskopijne ilości. dopiero po 4 dniach się załatwiłam i od tego momentu wrócił system załatwiania 1 raz dziennie. Co to może być martwię się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×