Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość sebastian

Polypus mucosae, adenomata tubularia cum dysplasia minoris gradus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebastian
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie badania polipa mojej mamy. Wynik brzmi: polypus mucosae, adenomata tubularia cum dysplasia minoris gradus. Czy to coś poważnego? Jakie leczenie czeka ją dalej? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Dokładne polskie tłumaczenie rozpoznania brzmi: Polip śluzówki, gruczolak cewkowy z dysplazją (nieprawidłowy rozwój) małego stopnia. Jeśli polip został usunięty w całości leczenie zostało zakończone. Gruczolak to nowotwór łagodny, rozrastający się miejscowo, nie dający przerzutów. Jest on bardzo słabo ekspansywny, gdyż jego stopień zróżnicowania komórkowego w przypadku Pani matki jest duży. Za około pół roku powinna być wykonana kontrolna kolonoskopia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ada
Witam.Dostałam dzisiaj wynik po usunieciu polipów w całosci.Bardzo proszę o przetłumaczenie., czy jest to coś grożnego? Polypus hyperplasticus et adenoma tubulare cum dysplasia minoris gradus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.